| SanitySanity a întrebat:

Buna cine stie unde pot gasi un site sau un loc unde ma pot angaja ca voice actor (sa dublez voci) pentru desene animate seriale etc. Am 17 ani aproape 18 ani si sunt foarte pasionat de tot ce tine de ''voice-acting'' imi cer scuze ca nu am fost foarte gramal dar am dat mesajul asta pe TPU, joop si poc sa fie acolo. Va multumesc enorm pentru cine va raspunde voi incerca sa dau funda la cel mai folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"un loc unde ma pot angaja ca voice actor (sa dublez voci) pentru desene animate"

fă-te actor mai intâi sau cel puțin fă-te remarcat printr-o sută de mii de aprecieri ale vocii tale pe vreo rețea de socializare. Fără așa ceva... pas

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea se poate sa prinzi un astfel de job fara facultate.

| Violleta2022 a răspuns:

Termina intai o facultate de actorie, sau de limbi straine si poti aplica duap aceea la joburi de acest fel, peste dublarea / titrarea filmelor.
Din paacte, la 17 ani, nu te angajeaza nimeni sa faci dublaj.