| alexandrastietotul a întrebat:

Buna
Contul acesta este al unei prietene dar voi pune si eu o intrebare :*
Voi da FUNDA
Am 15 ani jumate iar prietenul meu e major are 22-23 ani suntem impreuna de ceva timp si avem o relatie frumoasa foarte frumoasa
Parinti, prietenii lui sunt de acord cu nou ei ai mei nu nu este nimeni de acord cu el decat 2 frati ai mei atat il iubesc foarte mult pe acest baiat
Daca eu as face un copil cu el (sa zicem asa) si mama mea nue ste de acord nici atunci cu el poate sa il bage in puscarie si sa imi lase copilul fara tatal
Sau
Ce se poate intampla daca eu vreau sa raman cu tatal copilului si mama mea nu vrea
Tatal meu a murit sad E nu ma inteleg deloc cu maiacamea ma jigneste si ma blesteama zii de zi si m-am saturat de ea
Vreau sincer sa ma mut cu acel baiat si sa raman cu el
Cu toate ca nu este bine ca sunt mica el ma va lasa sa imi termin scoala stiu sigurc ca ma va lasa
Dar nu situ ce se va intampla
Nu vreau rasp in gen "Nu e bine ce faci lasate si chesti de genu nu voi renunta imi raspunzi la intrebare ce te-am intrebat bine. daca nu iarasi biee
Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
În primul rând scrii foarte urât şi incorect gramatical. Îţi recomand să scrii mai frumos.
Al doilea rând de la 16 ani de zile poţi să faci ce vrei, iar de la 18 ani eşti majoră.
În al treilea rând ar fi mult mai bine să te ocupi şi şcoală şi servici.
În lume sunt şi alţi băieţi şi cu oricare te poţi căsătorii şi face copii.
Tu zici azi că ăsta e cel care îl iubeşti însă peste ceva tip habar nu o să ai cine a fost că intervine uitarea.
O să îţi aduci aminte cu drag şi o să râzi.
Nu trebuie să faci vreo greşeală pe care o vei regreta apoi.
Dacă vrei neapărat şi zici că poţi să continui şcoala îţi recomand, dar altfel nu.
Îţi urez sucess.
Pe curând!

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Din limbajul tau as presupune ca locuiesti in lumea satului unde situatiile stau un pic diferit. De la 16 ani poti sa iei singura deciziile si ceea ce zici tu in instanta are valoare mai mare decat altceva. Totodata ai posibilitatea sa-ti schimbi tutorele cu o persoana adulta daca este cazul si se ajunge la asta.
Se numeste viol si poti fi acuzat daca nu a fost consimtit sau se considera a fi corupere de minori care trebuie demonstrata prin probe leae. DIn pounctul meu de vedere mama ta nu poate decide in totalitate dar totodata trebuie sa fii foarte hotarata si foarte sigura cand faci ceva.
Un pas gresit facut acum te poate costa mai mult mai tarziu si sincer ai inca o viata de trait si doar tu poti alege cum sa o traiesti.
Pe de alta parte iti mai pot spune, la partea cu copilul, ca este decizia ta si ca sa fii parinte se invata in timp. Succes.

| alexandrastietotul explică (pentru MeConstantine):

Buna imi dai id tau sa pot vorbi cu tine mai multe?

| MeConstantine a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Destinum@yahoo.com este id-ul meu de mess, dar seara tarziu intru pe mess, sau pot intra pe telefon daca doresti

| Maomau a răspuns:

Da poate sa-ti faca si chestia asta urata.
Maica-ta are conceptii retrograde, dar asta nu inseamna ca nu este periculos sa faci sex cu el, pentru ca el este major si tu inca minora! Si asta se cheama corupere de minore.
Nu te juca de-a mamica cu bebe, ca viata este dura de tot si nu stii cand te loveste rau de tot!
Copii se aduc pe lume nu ca sa le faci in ciuda la parinti, ci doar atunci cand amandoi aveti deja o situatie materiala prin care sa-i asigurati copilului toate conditiile atat legate de confort cat si de experienta de viata si mai ales sa fiti pregatiti sa va asumati responsabilitatile majore pe care trebuie sa vi-le asumati cu toata maturitatea.
Pazea viata nu este o partida de sex,,, ci un bumerang care te loveste in c ap pentru toate greselile pe care le faci!
Eu, daca as fi in locul tau, as pune sexul si iubirea pe locul 2, iar pe locul 1 as pune pregatirea profesionala pentru ca sa-ti asiguri un viitor linistit!

| MeetsPunctRo a răspuns:

Mai bine pune mâna pe carte ca ești analfabeta rau, sa nu cumva sa ajungi la Germania la produs?