| angelinthenight a întrebat:

cu ceva timp in urma colegul meu, mi-a cerut prietenia sai fiu iubita. eu nu am aceeptat sai fiu prietena deoarece nu il plac indestul de mult sa fiu cu el.
A trecut ceva timp dar tot nu sa potolit. in saptamana cand trebuia sa luam vacanta de iarna, ei toti(colegii mei) decorau printre care si el. m-am bagat si eu pe acolo sa fac ceva dar el a sarit repede cu gura ca ce vin eu. si atunci sa deschis un subiect ca noi 2 neam placut, si am fost impreuna dar nu era adevarat.
imi daduse o palma peste fata si mi-a spus ca a fost o gluma.(eu nu fiind prima fata caruia i-a spus scuza asta"a fost o gluma")
de atunci el si cu inca 4 au pica pe mine. vor sa ma combine cu el sau sa ma puna intr-o situatie jenanta, multe prostii si toate planuite de el si de fata care o urasc cel mai mult in clasa. in situatia asta habar n-am ce sa fac.
si ar mai fi colega meea, cea mai buna prietena a mea o face pe proasta de cateva zile in coace. habar n-am ce planuieste dar as vrea sa aflu.

as vrea sa vad si parerile voastre in functie de aceasta situatie
va rog
cred ca am mare nevoie de ajutorul vostru.
multumesc.

FUNDA

1 răspuns:
| Bia_9406 a răspuns:

Eu cred ca fata aceea care o urasti tu il place pe prietenul tau si vrea sa iti faca rau alaturi de el poate vrea sa il faca pe el sa nu te mai placa si sa o placa pe ea. fata asta sta mult cu el? adica... vorbesc mai mult? rad? nu stiu ce sa zic. Sper ca te-am ajutat intr-un fel