| freetime2211 a întrebat:

Cu siguranta nu am ales bine categoria dar scuzati acum. Deci sunt impreuna cu iubitul meu de cateva luni dar el a avut inainte o prietena 3 saptamani si ii vedeam tot timpul pe holul liceului dar atunci nu ma afecta. Am inceput sa vorbim iar dupa 4 zile am fost impreuna. L am tot intrebat de ea si evita sa mi raspunda si m a facut curioasa tare iar acum vad ca a devenit o obsesie ma gandesc doarrrr la aia. daca vreti sa spuneti ceva rau spuneti dar eu cer un sfat. Funda

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai de ce sa fii curioasa. Este de preferat ca tu sa nu mai auzi de fosta lui in relatia ta. Mai bine te concentrezi asupra relatiei voastre, va purtati bine si va bucurati unul de celalalt. Crede-ma, locul fostelor si al fostilor este in trecut. Nu incerca sa o dezgropi happy

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Saărut mîna! Stai linistită in privinta categoriei in care ai pus intrebarea, nu e problemă, deci tu esti impreună cu băiatul acesta de citeva luni, daca tu te intelegi bine cu el, ce contează fosta? Nu il m ai tot intreba de fata aia, poate ca el inca m ai tine la ea, dar asta nu ai tu de unde sa stii, nu stii termenii in care cei doi s au despartit, tie nu i ti este bine in relatia cu el? Acum daca tu mereu il intrebi, el o sa devină nervos, suspicios, incepe scandalul, si pa, te lasă pentru alta, bucura te momentan de ce ai si lasă trecutul deoparte, ca sigur nu vei fii deloc fericită sa aflii trecutul lui, daca esti asa de curioasă, de ce nu vorbesti cu fata aia cu care a fost el, o cunosti? Poate de la ea ai afla ceva, poate. Ce varsta ai? Si iartă mi te rog indiscretia, multă multă sanatate.

| darrio2007 a răspuns:

Nu e bine sa amintesti de fostul/fosta(daca exista)cand esti intr-o relatie. Poti renaste in sufletul lui sentimente ascunse.Asta te poate costa mersul normal al relatiei voastre.

| freetime2211 explică:

Mi-a jurat ca nu a simtit nimic pentru ea si ca nici nu l-a interesat, s-a despartit de ea pentru mine si niciodata nu mi a zis detalii despre ce a fost...si nu mai intelegeam nimic.dar oricum am vorbit ieri deschis despre asta si nu mai conteaza. Multumesc!