| Lorekiss8 a întrebat:

Buna,cum as putea face un baiat pe care il plac sa ma bage in seama? Avem aceeasi varsta si nu stiu ce samai fac sa cada ca exist! In timpul scolii treceam pe langa el si nici nu se uita a mine deloc, daca ii scriam pe facebook raspundea greu si foarte sec.Am o prietena care se intelege bine cu el si i-am spus sa il intrebe ce parere are despre mine si i-a spus ca sunt frumoasa, doar ca sunt copilaroasa si nu ii place felul meu de a fi.Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi barbati nu detectam asa bine semnele, trebuie sa vb direct cu el, indiferenta lui te atrage mai mult, vrea sa spuna ca esti cam neserioasa, copilaroasa

| Lorekiss8 explică (pentru RAY):

As vorbi cu el, dar mi-e frica de felul in care ar putea reactiona.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Pai inseamna ca nu-I place felul tau de a fi...si nu prea ai ce sa faci, nu va potriviti la caractere, lasa-l asa.

| CristinaDanciu a răspuns:

Trebuie să te gândeşti bine. Atâta timp cât nu te place aşa cum eşti şi tu o să continui să-i acorzi prea multă importanţă el o să te creadă disperată şi o să te facă să te simţi foarte rău, crede-mă. Sunt mulţi băieţi care probabil te admiră aşa copilăroasă cum eşti, nu te sfătuiesc să te schimbi pentru un băiat. Trăieşte-ţi copilăria cât încă o mai ai şii ţine mine că cine te place cu adevărat, te acceptă aşa cum eşti!
Mult succes!