| anonim_4396 a întrebat:

happy
Cum as putea-o convinge pe mama sa ma lase sa merg la liceu in alt oras? Mai exact Bucuresti.
Ea a spus ca se mai gandeste. dar stiu ca pana la urma va spune ca nu. I-am spus ca este o optiune mai buna.pentru. ca eu sunt din Husi. si as vrea un liceu mai bun.
Ma ajutati? chiar nu stiu ce-i sa ii spun ca pana la urma raspunsul ei sa fie afirmativ.
Ps. Acum sunt in clasa a8a. happy

2 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Interesanta alegerea ta, dar nu cred ca te-ai si gandit la consecinte daca te duci la un liceu din alt oras, catusi de departe, de casa, de prieteni, de parintii tai in primul rand.Iti va fi greu fara ei, insa fara sacrificii nu poti face nimic. Spune-i ca esti destul de mare, incat stii ce vrei de la viata, ce e bine pentru tine si roag-o sa te sustina in ceea ce ti-ai propus tu.Iti urez succes.

| BAIATUL110 a răspuns:

Pai cred ca e o idee buna happy, si cred eu, ca singurul mod[ defat e un motiv] prin care poti sa o convingi pe mama ta sa te lase la Bucuresti este daca ai avea ceva rude acolo, fiindca altfel nu vad nici o modalitate deoarece esti destul de mica, si singura la un internat sau ceva in genu asta...nu e o idee prea bunahappy