| Anamaria6384 a întrebat:

Cum as putea renunța definitiv la relația pe care o am?
Am fost despărțită de el jumătate de an,jumătate de an in care ne aveam la Block,nu ne-am văzut prin oraș,nu îl urmăream pe rețelele de socializare, am stat și cu un alt barbat și cu toate acestea nu l-am putut scoate din cap, ma gândeam la el pur și simplu fără sa îmi amintească ceva de el, iar acum când ne-am împăcat(printr-o conjunctura ușor desprinsa din filme) știu ca nu îmi face bine și as vrea sa renunț la el definitv, dar una gândesc și alta fac..nici eu nu știu ce este cu mine...

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi dacă ești sigură că asta e decizia corectă, atunci pur și simplu îi ziic că vrei să te despați. ce rost are să mai fi cu el?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar una gândesc și alta fac
dar una gândesc - cu mintea
și alta fac - cu corpul.
Exact așa se întâmplă în viață în general.
Soluția este să cauți imediat, dar imediat altul.
Astfel corpul tău se va ocupa de alt bărbat, și mintea ta va urma corpul tău.

| Amalia442 a răspuns:

Trebuie sa te desparti iar de el si incearca sa te convingi singura ca nu iti mai place de el. Daca nu va vedeti pe strada e si mai bine. Nu te mai gandi la el sau cand iti fuge mintea catre el schimbati gandul de exemplu la cu ce te vei imbraca maine sau idk. Pur si simplu pentru tine sa nu mai existe, e doar un om normal cu care nu vrei sa interactionezi. Pentru o perioada si mie mi-a fost greu sa uit de fostul dar acum ca ma uit in trecut ma gandesc "ce proasta am fost" pentru ca asa eram, m-am lasat pacalita de unul la intamplare.happy