| anonim_4396 a întrebat:

cum as putea sa ii conving pe ai mei sa ma lase un weekend la mare sau la munte cu prietenul meu(suntem mai multe culpluri) mi-as dori enorm:-(. Ei imi spun ca ma vor lasa dupa ce fac 18 ani, momentan am 16 ani. Iar la capitolul libertate vreau sa spun ca am destul.Cum as putea sa ii conving? Dau fundita.Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| andreyusnice a răspuns:

Trebuie sa le dovedesti ca pot avea incredere in tine.

| A.be.ce a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa-i rogi frumos si vezi cum reactioneaza. Daca vezi ca au dubii in ceea ce priveste plecarea ta, spune-le cu cine mergi, unde mergi. Daca il cunosc pe iubitul tau si il stiu de baiat capabil sa aiba grija de tine, cu atat mai bine. Promite-le ca vei avea grija, si ca nu o sa te desparti de grup, ca vei fi cuminte, ca-i vei suna zilnic. Roaga-i sa aiba incredere in tine! Si daca ar fi sa te lase, sa te tii de toate promisiunile pe care le-ai facut, pentru ca daca nu, data viitoare s-ar putea sa nu te mai creada pe cuvant.

Distractie placuta! Pa, pa

| Bacemi a răspuns:

Cred ca ar putea sa te lase doar in cazul in care te-ai duce de manuta cu el la ei ca sa le ceara ei acest lucru si sa ii asigure ca va avea grija ca totul sa fie cum trebuie. Daca ei nu vor avea incredere in el nu ai ce face. E normal sa le fie teama. Ar fi mai usor daca ti-ar cunoaste grupul de prieteni. Si sa il cunoasca bine si pe iubitul tau.

| Razvan a răspuns:

Iti dai seama ca se gandesc la tot felul de scnenarii probabileoh go on
Daca ar merge si un adult cu voi, altfel ar sta datele problemei. Dar fiind exclusiv numai cupluri, e mai greu sa iti lasi copilul.Adica si eu daca as fi in locul alor tai nu te-as lasalaughing
Dar in fond tu ii cunosti mai bine si le cam stii punctele slabewinking