| Capsunicax3 a întrebat:

cum as putea sa invat limba engleza?
Cum as putea sa imi conving parintii sa mergem la vara in Anglia?
Funda si vot pentru cel mai bun raspuns. happy
O zi buna >big grin

Răspuns Câştigător
| ÐiÐi a răspuns:

Dar poate gasesti ceva oferte, sigur sunt devil P.S. am auzit ca acum in iunie sunt biletele ieftine smug iti recomand Wiz Air smug

9 răspunsuri:
| ÐiÐi a răspuns:

Buna, eu stau in Anglia si iti voi da cateva sfaturi:
Daca vrei sa inveti engleza trebuie sa te straduiesti la scoala si sa inveti verbe, cuvinta sa stii sa legi orice propozitie si sa inveti timpurile cu verbele neregulate si cu regulile aplicate fiecarui timp. Nu e greu, eu cand am vanit aici stiam pe jumatate, numai prin scris si prin vorbit o sa reusesti. Incearca meditatii sau intra pe youtube sunt asa de multe lectii online sa repeti cuvintele dupa.

Ca sa ajungi in Anglia spune-le si tu parintilor ca ai invatat foarte bine engleza pentru asta si ca rasplata daca pot sa mergeti in vacanta acolo sa vizitati. P.S. Anglia poate fi scumpa.

| Capsunicax3 explică (pentru ÐiÐi):

Da, e scumpa. Dar altundeva nu cred ca vreau sa merg. Nu stiu unde sa gasesc locuri de vizitat, statiuni ieftine. sad

| ÐiÐi a răspuns (pentru Capsunicax3):

Cea mai naspa parte e ca e departe, trebuie sa platesti pentru avion, cazare la un hotel si plus bani de cheltuiala. Nu ar suna rau deloc e ca orice alta vacanta numai ca lira e de 5, 5 ori mai mare ca leul. Dar ca sa ii convingi, termina scoala cu note bune si fi cuminte, dupa fapta si rasplata laughing. Si mai e ceva, nu cumve vrei sa vizitezi Anglia pentru One Direction? pentru ca daca vrei sa ii vezi trebuie sa ai 14 ani, si sa platesti destul de mult pentru bilet.

| Capsunicax3 explică (pentru ÐiÐi):

Da. laughing Ai ghicit sunt moarta dupa One Direction. blushing De ce 14 ani? straight face

| ÐiÐi a răspuns (pentru Capsunicax3):

Nu stiu, eu am in clasa o fata care e OBSEDATA la propriu si nu exagerez, dupa One Direction si ea mi-a zis. Si am vazut pe youtube ca o fata la 13 ani a primit bilete la concert dar pentru anul viitor, cand are 14 ani. Si sa revin la colega mea, a spus de nenumarate ori ca nu poate merge ca nu are 14 ani si abia asteapta anul urmator laughing. Stiu... e o prostie sa poti numai la 14 ani sa ii vezi straight face. laughing

| Capsunicax3 explică (pentru ÐiÐi):

Da, cea mai mare! straight face Poti sa-mi dai id-ul tau? puppy dog eyes

| ÐiÐi a răspuns (pentru Capsunicax3):

Diajoanna15 smug

| Capsunicax3 explică (pentru ÐiÐi):

Multumesc. >big grin

| ÐiÐi a răspuns (pentru Capsunicax3):

Dar poate gasesti ceva oferte, sigur sunt devil P.S. am auzit ca acum in iunie sunt biletele ieftine smug iti recomand Wiz Air smug

| Dyana1603 a răspuns:

Eu iubesc Anglia, mi-am dorit mult sa ma duc in Londra iar in vara voi merge cu familia.Limba engleza o poti invata la scoala sau in particular, facand meditatii(cea mai buna varianta).Iar despre calatorie, nu stiu daca merge mereu, dar eu mi-am cumparat muuuulte lucruri cu steagul Angliei, parintii au vazut ca imi place si au decis sa mergem in vara.Desigur,trebuie sa ii si rogi frumos.

Funda?