| Roxx4you a întrebat:

cum as putea sa ma machiez in asa fel incat sa-mi scot ochii in evidenta, avand in vedere ca sunt albastri, nici prea deschis nici prea inchis, undeva intre.de obicei ma dau cu creion negru si imi sta bine dar as vrea si ceva nou. ceva idei?big grin funda:*.

2 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Creion negru, bineinteles, iti scoate cel mai mult ochii in evidenta, dar daca vrei alte idei, foloseste fard de pleoape gri inchis sau negru, si sa nu iti rujezi buzele pentru ca atunci ochii isi pierd putin din valoare, adica, nu ies doar ei in evidenta. In afara de creion+rimel+fard nu prea ai cum sa ti scoti in evidenta mai bine de atat.

| whitenights a răspuns:

Machiaza-te cu gri, negru, maro. Daca esti mai indrazneata ai putea folosi si portocaliu, rosu si roz. Aceste culori iti pot scote ochii in evidenta cel mai bine.