| ankutzyq a întrebat:

BUNA, cum as putea sa scap de cosuri, puncte negre si pete,,, am incercat multe produse cosmetice si fara nici un rezultat,, vreau niste remedii naturale
dau fundita pentru cel mai eficient!hee hee))

Răspuns Câştigător
| sashihy a răspuns:

Buna! incearca masca cu argila.Este naturala si eu am de aia si o sa vezi ca nu e numai de cosuri.O poti folosi pentru ten gras,pentru ten uscat, etc.Tu doar trebuie sa o amesteci cu lapte ori o portocala stoarsa sau doar apa, miere scrie pe cutie.Fiecare din astea au rolul lor si tot pe cutie spune si cu ce sa amesteci pentru cosuri, acnee si chestii din astea.Mi se pare ca trebuie cu apathinking nu mai stiu sigur. Oricum tu citeste.Bye

5 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

Eu am trait toata viata la casa fara ca mama si tata sa-mi dea totul mura-n gura, deci pot sa-ti spun ca la noi in familie ca sa ai fata curata facea mama ceai de musetel si in timp ce era pe foc puneam un prosop deasupra capului si stateam cu fata la cratita aia timp de jumatate de ora asta o faceam cam o data la 2, 3 zile.Sincer a dat rezultate, la noi in familie nu era cineva care chiar sa aiba cosuri urate pe toata fata mai apareau rareori si mici dar faceam chestia asta de vreo 4 ori si trecea.
Asta e ca o idee ca nu e necesar chiar nu stiu ce produse cosmetice sa scapi de ele.

| Carly22 a răspuns:

Bea multă apă. (scapă din meniu de sucuri acidulate sau snacksuri)Nu folosi fond de ten sau pudră pentru că nu scapi de coșuri, îți sufoci tenul.Cumpără un gel sau o cremă. Când o aplici, asigură-te că ai degetele curate, altfel riști să îngreunezi vindecarea. Aplică crema la aceleași ore în fiecare zi. Funda?batting eyelashes

| sashihy a răspuns:

App...Pentru PETLOVER...argila se indeparteaza cu un burete demachiant udat cu apa calduta sau fara burete doar cu apa(calduta) fara sapun.Pentru ca ea trebuie lasata ca si o crema.Degeaba iti dai cu ea daca dupa aia te speli cu sapun.Scrie pe cutie deci e ceva care au spus-o specialistii, nu eu.winking.Si apropo de sapun daca nu vrei sa folosesti masca poti sa iti cumperi Dove de castravete.Da rezultate.Si colega mea a patit la fel si a fost la doctor si i-a spus sa se spele cu DOVE de castravetewinking

| PetLover a răspuns:

Spalate in fiecare dimineata si seara cu ceai de tei cu ajutorul unui tampon masand si frecand usor pielea, si fa-ti de 2-3 or pe luna masca cu argila si miere de albina(argila o gasesti in farmacii/plafar, utilizand orice miere); pentru o persoana trebuie sa pui o linguramare de argila si miere pana se omogenzeaza apoi se aplica pe ten si se sta pana simiti ca s-a intarit argila si mierea, se clateste cu apa si putin sapun. sper ca ti-am fost de foloswinking

| Barbie_7516 a răspuns:

Buna ankutzyq, ca sa scap de toate acestea trebuie sa te speli mereu pe fata.Si sa te dai cu crema, si asa iti vor disparea.La mine a fost eficient.Mult noroc!laughing