| UniverseIsMyLimit a întrebat:

Cum ati descrie perfectiunea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu.

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa mai zic ca perfectiunea nu este perceputa la fel de catre toti oamenii, ca nu exista o "perfectiune universala", o idee sau un concept definit, unanim acceptat al asa-zisei perfectiuni. Prin urmare, daca ideea de perfectiune este perceputa in moduri diferite de catre fiecare in parte, ea va insemna ceea ce il face fericit si pe deplin multumit pe un om oarecare.

| positivity a răspuns:

Eu una, consider perfecțiunea un defect.
Pe lângă faptul că unii spus că "a fi perfect" este un lucru deosebit, nu înseamnă nimic special.
A fi perfect înseamnă doar a fi un extraterestru. A fi imperfect e complet omenesc.

| AnnaS123asd a răspuns:

Perfectiunea = dorinta de a te indrepta, de a-ti corecta orice defect!

Nu exista, dar dorinta de a te supradepasi este foarte impresionanta si de apreciat, pot spune ca asta este perfectiunea!

| Dariusuu a răspuns:

Nu exista, exista doar clipe perfecte.

| Pitzipoanca a răspuns:

EU.

| nutzic a răspuns:

Salut..deci asa:; Suma imperfectiunilor luate cu semn schimbat! sau Tot ce face o persoana e corect, nu are nici o greseala.
intra si aici poate tii de folos:
http://patrickdan.blogspot.com/2013/02/ce-este-perfectiunea.html
sper ca ti-am fost de folos, papa!:*