| bibi99p3ty a întrebat:

Buna!
Cum e viata emo?
Emo asculta muzica?
Emo danseaza?
Emo rad sau sunt veseli din cand in cand?
Emo se duc la petreceri sau fac petreceri?
Emo isi coloreaza mereu parul?
Emo se taie mereu cu lama?
Emo se imbraca si in alte culori in afara de negru?
Emo sunt inteligenti?

Multumesc de raspunsuri.
Scrieti la fiecare intrebare cate un raspuns. Fundita

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai pe scurt, cei/e emo stau cu parul ala lung cu un ochi acoperit, plang toata ziua si mai mentin relatii sexuale cand au chef.

| Rockart a răspuns:

Bună!
1. Amară. (Fake)
2. Da, muzică emo. De aceea sunt emo.
3. Pe muzică emo?straight face
4. Emo se prefac toată ziua că sunt posomorâţi.
5. Nu. Sunt prea ocupaţi să-şi *plângă* de milă.
6. Da, ca să se simtă şi ei *speciali*.
7. Da, ca să atragă atenţia.
8. Da, în roz şi mov ca piţipoancele.
9. Din moment ce fac toate cele de mai sus. Tu ce zici? Sunt?

| bibi99p3ty explică (pentru Rockart):

Intr-un fel scia pe un site ca sunt...dar...

| Rockart a răspuns (pentru bibi99p3ty):

Păi tu te iei după tot ce scrie pe site-uri? laughing Fii tu însuţi, nu te lua după nimeni.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu am sa iti raspund la fiecare intrebare pe rand, fiindca nu am cum. Si o sa iti spun si de ce: fiindca fiecare persoana, indiferent in ce categorie o incadreaza ceilalti, este diferita. Nu toate persoanele care se declara sau care sunt condiserate "emo" sunt la fel. Nu au cum sa aiba toti aceleasi preferinte si sa se comporte exact la fel, doar daca nu se lasa influentati de mai stiu eu ce tipare aberante sau persoane care spun ca asa ar trebui sa fie. E aiurea ca toate persoanele dintr-un anumit grup sa fie la fel, e chiar penibil. Asta ar insemna sa nu mai aiba niciunul dintre ei personalitate, sa se conformeze cu niste chestii care poate nici macar nu il reprezinta. Deci nu poti sa generalizezi despre toti "emo" ca sunt intr-un fel sau altul. De fapt, termenul de "emo" descrie, la origini, o persoana "emotionala", capabila sa observe si sa simta anumite lucruri mult mai intens decat ceilalti. Asta nu inseamna ca vede viata in negru, se taie sau vrea sa se sinucida. Depinde de fiecare in parte, iar daca cei "emo" sunt catalogati de ceilalti ca fiind satui de viata si mereu suparati, asta nu inseamna ca asa sunt in realitate happy.

| MetallZuZ a răspuns:

1.Viata e de ****.
2.asculta rock.
3.nu.
4.daca au de ce, da.
5.nu.
6.nu totimpul dar des in:mov,albastru,verde, roz, negru, vlond, rosu.e.t.c...
7.nu,doar cand sufera.
8.normal. straight face
9. unii da, unii nu, depinde. happy
10. funda? -.-