| Outspoken2 a întrebat:

Cum este sa fii de religie"ateu", sau care este diferenta dinte aceasta si cea ortodoxa?(imi cer scuze pentru.categorie). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
ATÉU, -ÉE, atei, -ee, s. m. și f. Adept al ateismului; persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități. – Din fr. athée, lat. atheus.
Creştin-ortodox=adept al creştinismului; crede în Dumnezeu

2 răspunsuri:
| bLacKBuTteRfLy_4749 a răspuns:

Deci frate/soro, o persoana care nu crede in nimic (Dumnezeu, Buda, Allah etc) se numeste ateu/atee. persoanele botezate nu se pot numi atee cu adevarat happy

| Kankuzu a răspuns:

Ortodox-drept credincios
Babtist-credearea in botezul cu duhul sfant
Catolis-Recunoasterea ca Iisus este fiul lui D-zeu