| Aleee22 a întrebat:

Cum fac sa am un bronz frumos, adica sa fiu mai creola nu rosiatica? laughing)))
Raspunsul cel mai eficient va primi fundita. big grin

Răspuns Câştigător
| JenniferD a răspuns:

In primul rand foloseste o crema pentru protectie solara mica (25spf), nu sta in miezul zilei la bronzat ci pana in 12 si dupa 5, asa bronzul va tine mai mult. numai ca daca cumva ai pielea alba nu ai cum sa nu te inrosesti la inceput.iar daca esti la mare si te mai bagi in apa, aceasta amplifica razele soarelui deci te bronzezi mai repede si mai uniform.

2 răspunsuri:
| MD0 a răspuns:

1.foloseste o crema pentru protectie solara de la Nivea
2.se stie ca cel mai frumos si mai rezistent bronz este cel de munte, dar nu toti avem acces la acea unitate de relief sad
3.bronzeaza-te pana in ora 14:00
alte sfaturi nu mai stiu.

| R0CA19 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, asa e pielea ta, in cel mai bun caz, daca se obisnuieste cu un soare mai slab [ca cel de la munte, inainte de ora 12 si dupa ora 14.30] sa nu se mai faca asa, dar altceva nu, deoarece asa este pigmentul tau.