| assssa a întrebat:

cum il cheama in realitate pe fratele mai mare lui Alex Ruso de la magicienii de pe disney?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,
Pe Justin din "Magicienii din Waverly Place", îl cheamă David Henrie.

5 răspunsuri:
| Francesca17 a răspuns:

Buna,draga mea! Pe Justin care joaca rolul de frate mai are a lui Alex Ruso(Selena Gomez) in film il cheama David Henrie!
Uite chiar aici bibliografia lui :
Nume:
David Henrie David Henrie
Data nasterii:
11 Iulie 1989 (22 ani) 1989-07-11
Locul nasterii:
Mission Viejo, California, SUA
Zodia:
Rac
David Henrie este un actor american nascut in Mission Viejo, California pe data de 8 iulie 1989, si este cunoscut mai ales pentru rolul lui Justin Russo pe care il joaca in serialul Magicienii din Waverly Place.Si-a inceput cariera la varsta de 10 ani, atunci cand s-a mutat la Hollywood/LA. Primele sale aparitii pe micile ecrane au venit prin prisma unor roluri principale jucate in cateva reclame, dupa acestea aparand in numeroase seriale, printre care si Without a Trace, fara a avea roluri foarte importante. A facut scoala la Cheyenne Traditional School, si apartine religiei Romano Catolice, avand origini indepartate din "cizma" mama sa fiind originara din Sicilia. David este cunoscut ca un mare pasionat al hocheiului pe gheata.Adevarata cariera si-a inceput-o la varsta de 13 ani atunci cand a primit un rol in The Pitts.

Parintii lui David sunt Linda si Jim Henrie, el mai avand si un frate pe nume Lorenzo, care este mai mic cu patru ani. Mai multe detalii pe : Wikipedia David Henrie (scrie asta pe Google)!
Sper ca te-am ajutat!
Funda puppy dog eyes?
Numai Bine love struck!

| teiube a răspuns:

David Henrie
Filme cu David HenrieActorFilmografiePoze (296)Postere (22)Pareri (13)Stiri (1)Printre cele mai importante realizari:
postere alternative

Nume:
David Henrie David Henrie
Data nasterii:
11 Iulie 1989 (22 ani) 1989-07-11
Locul nasterii:
Mission Viejo, California, SUA
Zodia:
Rac

Galerie foto (296 poze):
Biografie David Henrie
Articole
Biografie
Trivia
Contribuie si tu la completarea
acestei pagini.
David Henrie este un actor american nascut in Mission Viejo, California pe data de 8 iulie 1989, si este cunoscut mai ales pentru rolul lui Justin Russo pe care il joaca in serialul Magicienii din Waverly Place.

A facut scoala la Cheyenne Traditional School, si apartine religiei Romano Catolice, avand origini indepartate din "cizma" mama sa fiind originara din Sicilia. David este cunoscut ca un mare pasionat al hocheiului pe gheata.

Si-a inceput cariera la varsta de 10 ani, atunci cand s-a mutat la Hollywood/LA. Primele sale aparitii pe micile ecrane au venit prin prisma unor roluri principale jucate in cateva reclame, dupa acestea aparand in numeroase seriale, printre care si Without a Trace, fara a avea roluri foarte importante.

Adevarata cariera si-a inceput-o la varsta de 13 ani atunci cand a primit un rol in The Pitts.

Parintii lui David sunt Linda si Jim Henrie, el mai avand si un frate pe nume Lorenzo, care este mai mic cu patru ani.

Filmografie:Actor
1. Kari-gurashi no Arietti (2010)... (voice: English version)
2. Wizards of Waverly Place: The Movie - O familie de magicieni (2009)... Justin Russo
3. Dadnapped (2009)... Wheeze
4.The Alyson Stoner Project (2008)... DJ Prep
5.The Suite Life on Deck (Serial TV) (2008)... Justin Russo
6.3-Minute Game Show (Serial TV) (2007)...
7. Disney's Really Short Report (Serial TV) (2007)... Guest Star
8. Wizards of Waverly Place (Serial TV) (2007)... Justin Russo
9.How I Met Your Mother (Serial TV) (2005)... Son
10.House M.D. - House (Serial TV) (2004)... Tommy
11. Jack & Bobby (Serial TV) (2004)... Sniffly
12.Method & Red (Serial TV) (2004)... Skyler Blaford
13.The D.A. (Serial TV) (2004)... Alex Henry
14.The Hollywood Mom's Mystery - Cadavrul din piscina (2004)... Oliver Palumbo
15.Cold Case (Serial TV) (2003)... Dale Wilson
16.Navy NCIS: Naval Criminal Investigative Service (Serial TV) (2003)... Willy Shields
17.The Mullets (Serial TV) (2003)...
18.The Pitts (Serial TV) (2003)... Petey Pitt
19.That's So Raven (Serial TV) (2003)... Larry
20.Monster Makers - Creatorii de monstri (2003)... Danny Burke
21.Arizona Summer - Vacanta in Arizona (2003)... Bad
22. Without a Trace (Serial TV) (2002)... Gabe Freedman
23. Judging Amy (Serial TV) (1999)... Jeremy
24.Providence (Serial TV) (1999)... Mark Triedman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

David Henrie.

| Den30 a răspuns:

David Henrie dar cind incepe serialul magicienii i-i prezinta pe toti si le scrie si numele! poti vedea acolo

| Knecht_Alina_2002 a răspuns:

Hmm