| DeeDee817 a întrebat:

Buna! Cum îmi recuperez videoclipurile postate de pe tik tok dacă contul mi-a fost suspendat?

1 răspuns:
| Vvistula a răspuns:

Bună! Dacă ți-a fost suspendat contul de TikTok și vrei să îți recuperezi videoclipurile, poți încerca următoarele opțiuni:

1. Apelarea suspendării contului
Contestație la suspendare: TikTok îți oferă posibilitatea de a face o contestație dacă crezi că suspendarea a fost nejustificată. În aplicație, când încerci să te loghezi, ar trebui să vezi opțiunea de a contesta decizia. Urmează pașii de acolo și explică-ți cazul. Dacă contul este restabilit, îți vei putea recupera videoclipurile.
2. Contactarea echipei TikTok
Poți trimite un email la adresa feedback@tiktok.com sau să folosești formularul din centrul de suport TikTok. Menționează în mod clar că dorești să îți recuperezi conținutul postat, și explică situația suspendării contului.
3. Verifică telefonul sau alte dispozitive
Dacă ai salvat videoclipurile pe telefon înainte să le postezi, le poți găsi în galeria telefonului. În mod obișnuit, TikTok îți oferă opțiunea de a salva automat videoclipurile pe dispozitiv atunci când le publici.
4. Accesarea de copii salvate în cloud
Dacă obișnuiești să faci backup automat al telefonului (în Google Drive, iCloud etc.), poți verifica dacă videoclipurile sunt salvate acolo.
Dacă nu reușești să îți reactivezi contul, dar ai fi avut backup sau videoclipurile încărcate și pe alte platforme, aceasta ar fi cea mai bună modalitate de a le recupera.