| JustMeKidda a întrebat:

Buna!happyCum iti poti da seama ca o persoana te place? Multumesc aniticipat!:*

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Intuiesti din felul cum se comporta cand e in prezenta ta.
Asta daca il cunosti real. Este acel ceva care te anunta,este ca o legatura invizibila care-ti atrage atentia ca cineva simte ceva pentru tine.
Felul in care iti vorbeste, tonul vocii lui.
Daca atunci cand ai o problema sau nu stii ceva se ofera imediat sa te ajute.

Daca este de pe net, atunci din felul in care iti scrie, ce cuvinte spune, desi te sfatuiesc sa nu iei de bun orice cuvant dragut care iti este scris.
Poti scrie multe fara sa le simti.

| JustMeKidda explică (pentru Lizzu):

Ai dreptate!:*:*

5 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Îți zâmbește, îți dă like-uri.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să te întreb altceva. Când cineva nu te place, îți dai seama? E imposibil să nu simți respingere, indiferență, ori... atitudine ostilă.
Ei bine, dacă te place, va fi exact efectul invers. Îți caută prezența, îți zâmbește, nu te rănește cu vorbe, atitudinea sa va fi radiantă, iar o privire va însemna o mie de cuvinte. În "gesturi" va fi special/ă.
Crezi că e așa dificil să observi? Deschide ochiiwinking.

| Chopachiups a răspuns:

Hey salut pai prin anumite gesturi glume comportament etc. Daca acea pers iti este cunoscut sau prieten si sta prin preajma ta iti poti da seama mai usor gen:Sta mai mult ca altadata pe langa tine, s uita altfel la tine, Simte lipsa cand nu etsi si intreaba mereu de tine, Face multe gume cu tine, rade si zambeste in preajma ta.Intrun cuv te soarbe din priviri sper sa te ajtute. Daca te ajuta anunta-ma SI Funda