| andreiont a întrebat:

cum pot afla drivirele la placa audio si video daca nu are cd-urile
Miam reinstalat windowsu am pus windows xp si merge totul inreluare muzica nu merge placa video se misca in reluare cum pot afla diverele la pc
meu sau la alte pc
Chiar daca are net si daca nare
Deci vreau sa imi spuneti cum pot ala driverele la un pc chiar daca are net sau nu!love struck dau funda >:

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca nu are net, descarci de pe alt calculator conectat la net AIDA32, il copieyi in calculatorul bolnav si iti spune ce tip de componente (placa video, placa sunet, placa retea etc.) are. Notezi pe hartie denumirea (nVIDIA, ati, realtek, depinde ce are in el calculatorul), intri de pe celalalt calculator pe net, descarci driverele, le pui pe stick si le copiezi in calculatorul celalalt. Daca e vorba de un calculator care totusi se poate conecta la net, e mai simplu, nu mai trebuie sa plimbi stick-ul de colo-colo. Descarci driverele de care ai nevoie (in functie de ce iti spune AIDA32), le instalezi si gata. Succes!

| andreiont explică:

Da dar eu vreau sa stiu de unde le pot descarca?