| tedytza10 a întrebat:

Cum pot respinge un baiat fara sa se supere?

Răspuns Câştigător
| Malphas a răspuns:

Simplu! Îi vorbeşti frumos, civilizat, însă ferm. Bineînţeles că se va supăra dacă îi spui "dispaaaari! am o oroare de tine"hee hee. Încearcă să-i spui că nu simţi nimic pentru el, că nu te atrage, şi nu vrei să apară probleme mai târziu din cauza asta. O relaţie ce nu are la baza sentimente solide, sau măcar o atracţie oarecare, se va prăbuşi în scurt timp. Te poţi folosi de sintagme ca "inimii nu-i poţi porunci", deşi e un clişeu, merge întotdeauna. Şi nu lăsa loc de interpretări. Dacă îşi face speranţe deşarte, veţi avea de suferit amândoi.

4 răspunsuri:
| Barbiiie95 a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca nu este genul tau si sa incerce cu alta fata, si voi sa ramaneti simplii prieteni.Multa bafta. Funda?batting eyelashes

| dadonexus a răspuns:

E mai delicat desii daca nu iti place asta e incearca sa o faci la un suc cu el sau in parc asa o sa te inteleaga nu ii da sms ca vezi nu te plac sau pe mess.

| Pandicorn123 a răspuns:

Ai putea spune frumos si politicos ca nu il placi si ca tu placi pe altcineva dar sa i spui frumos si roaga-l sa te inteleaga si pe tine. astept funda

| BiscuuBaii a răspuns:

Fa ceva stupid ca sa nu te mai placalaughing

Fundaaa? love struck