| Doinella a întrebat:

Cum pot sa aflu daca un baiat ma place? Parca simt ca ma place, dar nu arata asta sadnu stiu de ce. Ce sfaturi mi-ati da ca sa-l fac sa-mi zica ca ma place. Fundaaaa

Răspuns Câştigător
| Cristiana2011 a răspuns:

Fiecare persoana isi manifesta dragostea in felul sau, cateodata isi arata dragostea intr-un fel care poate fi mai greu de observat.
Cea mai simpla cale de a afla e sa te intalnesti cu el singura fata in fata si sa ii spui ca iti place de el iar apoi totul va decurge de la sine, si chiar daca cumva raspunsul primit nu e cea ce sperai macar vei sti cum sta treaba daca persoana acea merita atentia ta sau daca e mai bine sa treci peste ea si sa iti gasesti pe cineva care merita interesul tau.
Bun. Acum altceva :
Vorbeste prin intermediul " messenger " Sau. nu stiu thinking Altceva. Si pur si simplu porniti discutii. Apoi din acele discutii va adanciti. Adica vorbiti dragoste bla bla. Intelegi? Iti urez mult succes :* big hug love struck! Funda? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

Cheama-l afara, dar sa fiti doar voi doi si dupa ce mai vorbiti si voi deale voastre propune-i sa jucati adevar, provocare, procente sau foc. cand alege procente intreaba-l cat la suta te place. nu stiu cat de bun e sftul, dar la mine a mers.

| christian1man a răspuns:

Pai modul lui de a fii...o sa iti dai sigur seama:d...o sa fie foarte dulce, o sa te alinteze.sau daca te crede deosebita poate ii e ¨frica¨sa te alinteze sa nu te superii si sa aiba o bulina neagra. sper ca te.am ajutattongue

| louise a răspuns:

Pai in primul rand gandeste`te daca aveti vre`un prieten comun. si incerca sa-l tragi pe acesta de limba poate scoti ceva de la el sau roaga`l ( o ) sa faca rost de informatii. Uneori e bine sa spui lucrurilor pe fata. Ii spui ce simti pentru el dar asta face to face nu pe mess sau la telefon. si vezi cum reactioneaza. Sau poti astepta sa faca el primul pas ceea ce este plictisitor si nu poti avea rabdare. dar totusi este mai bine daca lasi lucrurile sa se intample de la sine. Si inca ceva. fi atenta la gesturile pe care le face fata de tine. gen : incearca sa se aproprie de tine. sau te atinge chestii :d. BAFTA. fundita? puppy dog eyes

| Dyannna a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-ti zica ca te place,daca tu simtii asa,poate asa o fii,dar se poarta frumos cu tinee? In caz contrat,inseamna ca tine la tine si nu vrea sa-ti spuna, sunt in aceeasi situatia ca a ta! Stai calma, asteapta raspunsul pozitiv:*