| Gina2 a întrebat:

Cum pot sa imi strang banii? Funda!(anul acesta in iulie implinesc 16 ani)

2 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Primești 10 lei de la părinți, 5 ți pui deoparte.Și așa aduni bani, nu îi strici pe chipsuri, sucuri sau alte de astea.

| Pitikaa_Andreea_1994 a răspuns:

Buna intrebarewinking :*

Poti sa faci ceva pentru altcineva de exemplu:
-o ajuti pe mama/tatal tau cu o treaba care nu au timp sa o faca si sa le ceri o suma dar nu mare, ca sa fie si ei multumiti! :X:X
-Le ceri de la parinti in fiecare zi/seara cate 5 lei de buzunar si nu ii cheltui, ii pastrezi undeva! :*:*
-Te duci la neamuri si acolo te dai pe langa ei sau zici si u ca nu mai vi asa de des si ca ne vedem mai rar sau din astea(lucruri care sa-i faca sa iti dea banuti tongue)
-Te trimite mama sau tatal tau sa iei ceva de la piata sau magazin si te duci si daca iti da o suma mai mare, iei restul si daca ti-l cere tu iei cu 2-3 lei mai mult si sa zicem ca suma e 12 lei si u iei 3 lei zici ca a costat 15 lei :* tongue :X Succes :*