| addryannaa22_9734 a întrebat:

cum pot sa scap de fumat? am incercat sa ma las asa dintr. o data dar nu am reusit...are cineva vreo altha metoda in afara de nicorette si gumele acelea care nu sunt bune de nimic.

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Impune'ţi ţie chestia asta,oricum e de apreciat voinţa ta,că doar vrei să te laşi!
Nu mai cumpăra şi ai să vezi ce uşor scapi de ele.
Ai putea încerca, în loc de ţigări diferite salate de fructe, eu ştiu
Mult succes!

9 răspunsuri:
| Bee123 a răspuns:

Gandeste-te cat de nesanatos este, gandeste-te ca este un aliment care nu-ti place

| blackrose7911 a răspuns:

Eu nu am probleme cu fumatul dar cred ca cel mai bine ar fi sa inlocuiesti fumatul cu altceva. A devenit ca un obicei pentru tine si ai putea sa-l inlocuiesti cu mancatul(ai grija sa nu te ingrasi). Pentru solutii si mai bune poti intreba un doctor sau un specialist. Succes si tine minte ca fumatul iti face rau(poate asta te mai ajuta sa scapi de el)!

| BiaSiAtat a răspuns:

Buna! De fumat poti scapa cu ambitie si vointa...dar nu rea vointa ci buna.Asta cred ca e cel mai bun "remediu". Vointa. Conteaza foarte mult.Roaga-l pe mama/tata, preietnul/prietena sau sotul/sotia sa te ambitiomneze si sa-ti caute prin lucruri ca sa vada daca nu ai vreo tigara sau altceva si asa vei reusi...Noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te abtii.cand vezi un pachet de tigari nu te gandi deloc akl.sau uitate la reclama aia cu fumatu nu mai stiu cum se cheama... funda plz

| maftei a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa ai tu ambitie.Ca fara ambitie nu faci nimic, poti lua orice vrei dar degeaba

| albastrualb77 a răspuns:

Prin ambitie si bunavointa, vei reusi, mai greu dar vei reusi.

| Trebor_4651 a răspuns:

Totul sta in vointa... Incearca sa te lasi in continuare pentru ca poate vei reusi. Citeste si "In sfarsit nefumator" de Allen Carr

| alyy_3147 a răspuns:

Si eu m-am lasat greu de fumat mi-am cumparat seminte de floarea soarelui cand vroiam sa fumez mancam seminte tot timpul si m-am lasat de fumat trebuie sa ai si ambitiewinking

| euanaelena a răspuns:

Buna! Este foarte simplu sa te lasi de fumat doar daca pur si simplu nu iti mai cumperi si daca vrei cu adevarat sa te lasi te vei putea abtine sa nu mai tragi happy