| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum pot scapa de ``colaceii`` de pe abdomen?batting eyelasheshee hee
Ce trebuie sa fac si in cat timp va da rezultate happy? Ce exercitii, ce ar trebui sa mananc etc. Dau Fundita! happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Evită consumul de grăsimi de orice fel, cina să fie servită cel mai târziu la ora 19. 00 h, dacă apare senzația de foame după această oră se va consuma cel mult un măr sau un pahar de lapte dulce ori un iaurt degresat.
Trebuie să faci abdomene zilnic, pleci de la 15 și crești din 5 în 5 după fiecare 5 zile, încălzirea este cea mai importantă pentru prevenire febrei musculare. În primele 2 săptămâni se tonifică masa musculară iar primele rezultate apar după o lună de zile.
O alimentație cât mai dietetică și multă mișcare.
Succes.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| nana a răspuns:

Salut. Am aici un sait unde poti face anumite exercitii si pe deasupra este si foarte util http://www.feminis.ro/dieta-si-sport/sport/exercitii-simple-pentru-un -abdomen-ca-al-lui-janet-jakcson-995. Succes. Pup.
nana

Răspuns utilizator avertizat
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Abdomenele sunt cele mai eficinte, cat despre manakare mananca orice dar nu manka seara si incerka sa reduci din dulciuri, sucuri si mai putina painehappy

| niknip a răspuns:

Iti recomand cu multa caldura abdomenele, la mine au dat rezulate dar nu m-am tinut eu de ele laughing. Un lucru important e sa nu mananci seara dupa 18-19 si sa incerci sa mergi cat mai mult pe jos.Bafta sa ai!

| LaLalaaa a răspuns:

Cele mai bune ex pentru abdomen sunt abdomenelelaughing
iar cat despre mancare...nu grasimi, nu paine

| DemiLovato_3541 a răspuns:

Buna te pot ajuta eu asa fac si intr-o saptamana am slabit 4 kilograme stiu ca e prostesc ca am 12 ani dar te ajuta mult deci varianta 1.mananca un mar pe zi vei slabi 1 kg intr-o zi garantat metoda asta e folosita de secole.Varianta2.Cumparati din cora sau din carfur niste greutati sa fie in total 4 kg o greutate sa aiba 2 kg nu sunt grele deloc am si eu.SI varianta 3 intra aicea este siteul meu pe sunphoto despre frumusete etc eu l-am creeat caute pe acolo si citeste articolele mele sper sati foloseasca uite aici siteul:http://TotulDespreFrumusete.sunphoto.ro pup si sper sa am fundita n-am niciuna:(:( am 12 ani:(:( pup:*.

| Deea ♥ a răspuns:

Nu scapi de burta facand abdomene! Prin abdomene o sa faci muschi abdominali, dar nu ai sa scapi de burta. Ca sa dai burta jos, trebuie sa slabesti. Si nu, nu exista slabire localizata, adica sa dai jos doar burta. Apuca-te de alergat. In fiecare zi minim o ora de alergat cu un regim de evitare al grasimilor si ai sa dai burta jos.Deci ar trebui sa manci fructe si legume :D

http://www.trilulilu.ro/JohnyBleack/daa0755a126c2f

| sefata a răspuns:

Renunta la bauturile acidulate! Eu inainte beam doar apa minerala si aveam un butoi laughing imi era jena sa port bluze mulate ca ma intreba toata lumea daca vreau sa imi fie nasi :p. Seara fa o serie de 50 de abdomene. ori belly dancing! Te si distrezi, inveti si sa dansezi mai bine si o sa ai si un abdomen de invidiat! Bafta>.