| Panda33 a întrebat:

Cum poti sa devii populară la o noua scoala, ce trebuie sa ai, sa faci?
P.S:

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Ca sa fii populara trebuie sa urmezi urmatorii pasi:
1. Trebuie sa fii foarte sociabila si deschisa la aproape orice.
2. Nu lipsi la nici o petrecere la care esti invitata.
3. Daca cineva se ia de tine, spune-i ca il roade invidia, sau orice alt raspuns inteligent care sa il puna la punct.
4. Iesi in oras cu cel mai popular baiat.
5. Aspectul e foarte important pentru a fii populara. Trebuie sa te imbraci in haine care te pun in valoare, viu colorate, si daca porti uniforma, pune mult accent pe coafura, machiaj, manichiura si accesorii ( accesoriile trebuie sa se asorteze bine cu uniforma ). Daca nu ai uniforma tot trebuie sa dai importanta si parului, accesoriilor si machiajului.
6. Ca sa fi populara, trebuie sa ai multi prieteni pe Facebook, care sunt de asemenea populari, sa ai multe poze faine cu multe like-uri la ele.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu fi timida, sa incerci sa cunosti cat mai multe persoane participand la activitati organizate de liceu sau pur si simplu imprietenindu-te cu grupul care te duce printre popularii liceului.
Dar sa stii ca nu e deloc asa roz cum pare.

| darrio2007 a răspuns:

Cu orice in afara de numele pe care il ai aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fii populara trebuie sa faci ceva cu care sa iesi in evidenta, sa ai ceva al tau care sa te deosebeasca de restul lumii.
Dar pentru ce popularitate? Ca sa primesti hate dupa fiecare pas gresit? Daca as fi fost tu cu siguranta as fi dat pas la intrebarea asta.

| TCosminn a răspuns:

Sa fii tu. Sa nu copiezi pe nimeni. Fii originala!

| Ioan_Gheonea_1976 a răspuns:

Te duci la toata lumea si spui buna! Apoi te vei integra de la sine.

| Anonim0032 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fii populara ca sa te simti bine intr-un nou colectiv. Popularitatea nu inseamna numai sa fii cunoscuta si altele, inseamna si sa stii sa te integrezi. Dupa parerea mea, daca te comporti exact asa cum esti de obicei, va veni totul de la sine.