| fasasf a întrebat:

Cum sa ii spun surorii/mamei mele ca sunt cu un baiat?
Nu stiu cum sa le zic!
Nu este chestia ca nu imi dau voie.Mama mea de ex acum cateva luni ma "certam" cu un tip(ne enervam unul pe altul, dar nimic mai mult) si ea mereu zicea"ce mai face baiatul ala?/"ai mai vb cu baiatul ala?"/"aaa uite ce ai facut! lasa ca te spun baiatului aluia" etc doar ca nu am curaj si nici nu stiu cum sa zic!

Va rooog mult sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand iesi odata in oras sa te intalnesti cu baiatul respectiv ii spui mamei tale ca mergi sa te intalnesti cu prietenul tau. Asa poti sa scapi de discutii spunand ca te grabesti ca deja ai intarziat la intalnire.

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Eu de fiecare data cand vreau sa- i spun ceva mamei mele folosesc replica: Mama vreau sa- ti spun ceva dar nu mai vreau sa afle nimeni si ii spui. De obicei folosesc aceasta replica cand e in toane bune. Sper ca ti-am fost deb ajutor. Succes!