| Ada_2475 a întrebat:

Buna cum sa ii spun unui baiat(prin gesturi) ca il plac la nebunnie si ca vreau sa fiu cu el (daca nu stitit mcar sa ii arat ca il plac) cum sa o? Funda + vot:X

Răspuns Câştigător
| nina_2374 a răspuns:

Doar fii tu insusi daca o sa-i placa de tine va incerca sa comunice cu tine.

2 răspunsuri:
| Mоиica a răspuns:

Stii si mie mi-a placut foarte mutl de un baiat, si am inceput sa vorbesc mai mult cu el, sa stau mereu cu el.Mai intai sa ye apropi de el adica sa poti sa faci in asa fel incat sa deveniti buni prieteni, apoi incearca sa vorbesti ceva cu el despre fetele pe care le cunoasteti si cand e vorba de tine intreaba-l ce crede despre tine, daca te place etc.Si daca afli ca te place incearca sa-i spui indirect ca si tu il placi pe el. happy

| LolLzz a răspuns:

Iti zic in calitate de baiat ca cea mai buna metoda care o stiu este: prima data imprietenestete cu el vorbiti pe mess sau skype (nu conteaza pe ce) mai glumiti etc. si ii zici in momentul potrivit ca il placi si crede-ma va zice da sau daca iti e rusine poti sa ii dai un biletel