| ir3al a întrebat:

Buna , Cum sa imi conving mama sa imi cumpere pantofi cu toc?Credeti ca daca o ajut prin casa si etc imi va cumpara?Vreau sa imi ia de Paste.Pls

funda

4 răspunsuri:
| AAlinaaa a răspuns:

Nu cred ca daca o ajuti prin casa iti va cumpara,poti sa ii explici ca multe fete pe care le cunosti au pantofi cu toc si ca vrei si tu, dar nu ii cere niste pantofi cu tocul prea mare, unii potriviti. Daca socializez cu ea civilizat va fi totul ok. Funda?

| AAlinaaa a răspuns:

Nu cred ca daca o sa o ajuti prin casa o sa iti cumpere pantofi. Poti incerca sa ii explici ca si celelalte fete pe care le cunosti au pantofi cu toc, si nu e nevoie sa iti cumpere pantofi cu toc mare poti purta niste pantofi cu toc mic, sau zii de cei cu platforma. Daca o sa socializezi cu ea o sa fie ok. Funda?

| miriammiki a răspuns:

Depinde de varsta ta, adica daca ai o varsta frageda o sa-ti strici mersul(probabil te-ai saturat sa auzi asta), dar e spre binele tau. Insa daca esti mai mare, spune-i cu adevarat de ce ti-i doresti: vorbeste deschis cu mama ta(te va intelege) si faza cu ajutatul prin casa nu tine...parerea mea. Oricum daca tatal tau e mai putin interesat de moda, ii poti spune ca se poarta si il poti convinge sa-ti dea niste bani si cu mami...tratezi tu big grin bafta!

| mihalcamaria3 a răspuns:

Eu zic sa o ajuti un timp apoi o sa iti cumpere pantofi asa am facut si eu