| teiube a întrebat:

Buna cum schimb poza din spatele iconitelor de pe iphone 4s? si as vrea sa aflu tot despre aplicatia cyndia daca e bine sa o instalezi (sper ca nu ataca mecanismul) telefonului cum o instalez de unde o instalez si ce pot face cu ea cel mai explicit raspuns dau funda plus vot

1 răspuns:
| marianje a răspuns:

Ca sa schimbi poza te duci la setari te duci la fundal(a 8-a iconita)dai click, o sa iti apara doua imagini dai click pe ele, si vezi ca o sa iti parata fundal si rola film(pozele care le-ai facut tu), intri in una din folderele alea doua selectezi o poza si apesi pe fixati, o sa iti apara 3 casute,fixati ecran de blocare, ficati ecran principal, fixati ambele, aici faci cum vrei tu, ori pui poza la ecranul de blocare, adica poza unde deblochezi telefonul ori la ecranul principal unde sunt iconitele.Acum fie vorba de Cydia, o am in telefon, programul asta te ajuta sa hackuiesti programele, adica tu ai app store, si iti doresti mult jocul ''X'' care costa 0.65-5.00 euro si nu ai cum sa il iei,cu programul cydia,il deschizi(prima oara o sa astepti ca sa isi faca updateurile), te duci la manage, te duci la sources, dai click, dai in dreapta sus edit, apoi dupa ce ai dat edit dai add in stanga sus si scrii in patratul ala "cydia.hakulos.us" (fara ghilimele) si dai add source, apoi de duci la cautare si scrii acolo Installous 5, dai click pe ea si o instalezi,dupa ce ai terminat astea,o sa iti apara in inventarul de iconite un program numit installous,dai click pe el, te duci la search si scrii jocul ala care costa bani, dai click pe el dupa ce il cauti, dai download, si o sa iti apara niste site-uri, te sfatuiesc sa downloadezi de pe singfile.com,o sa iti apara un loc unde sa scrii un cod dupa ce l-ai scris apesi acces,o sa ti se deschida o pagina si vezi ca undeva tebuie sa scrie click here to download,dupa ce ai dat acolo,o sa iti apara iconita in fata cu un scris jos started...bun,deci te duci dupa la downloads si astepti sa se incarce, dupa ce s-a incarcat dai click pe joc si dai install, dupa astepti sa se instaleze si for fun te joci, cat despre instalarea cydia e complicata, trebuie sa faci jailbreak, te previn sa te duci la un magazin de telefoane si sa dai un milion sa il faci...decat sa il faci tu aiurea si sa se duca softu sa platesti 4 -.-, sper ca te-am ajutat, daca ai alte probleme legate de iphone 3/4 sa ma anunti ca te ajut