| kitishor a întrebat:

big grin
În aprilie voi pleca la Deva, într-o excursie. nu știu însă câte zile stau acolo. oricum, în jur de 4. o să dormim acolo, deci am mai multe întrebări :
1. Ce să fac să nu-mi vină rău pe drum?
2. Ce să-mi iau la mine? Cu tot bagajul.
3. știți cumva, cum arată de obicei, înăuntru, internatele? big grin
Fundăă!

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

1. Cocculine sau Emetostop; se ia o pastila cu o ora inainte sa pleci s nu vei avea nicio problema.
1. Sa-ti iei haine groase, elemente ce tin de igiena, papuci, pijamale, mancare pentru drum, etc
3. Eu am fost de doua ori la Deva. O data am stat in interatul gimnastelor cu vreo 8 paturi in camera, televizor, baie la comun(era ok), oglinzi multe pe hol; de la etajele superioare se auzeau busituri-cred ca se antrenaulaughing A doua oara ne-a cazat in internatul unui liceu sincer nu mai stiu numele cu 4 paturi in camera si la fel baie pe palier. In orice caz conditiile au fost bune dar vezi ca e un program fix pentru apa calda.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la farmacie si ceri pastile pentru raul de masina, in functie de ce iti da o sa iti spuna si cum si cate se iau.

ce isi ia fiecare om cand pleca undeva haine, prosoape, periuta de dinti

| StanleyIonut a răspuns:

1. Ce sa fac sa nu-mi vina rau pe drum? In primul rand cumpara cateva pastile sa le ai la tine.Nu stii ce se poate intrmpla.In caz ca o sa-ti fie rau sa ai o punga ceva la tine in orice eventualitate.O sa ai nevoie de putin aer daca iti va fi rau.