| paulika1313 a întrebat:

Buna:D,vreau sa stiu daca pe Samsung galaxy s3 pot fi facute poze la fel ca si aceasta, http://www.google.ro/......tp?/imgres aceasta insemnand ca, camera sa puna accentul doar pe persoana din fotografie iar restul lucrurilor sa para ca si "sterse".

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Nu cred ca poti face asemenea efecte, poate doar daca fotografiezi persoana tinand telefonul la 10cm de ea. Poza aceea e facuta cu o camera profesionala mai mult ca sigur. Eu am S2 si nu am dat nicaieri de efecte de genul, desi cred ca performantele la camera e cam aceeasi si la S2 si la S3. Pa pa!

| paulika1313 explică (pentru znstr):

Dar printr-un program (gen photoshop) crezi ca merge?

| znstr a răspuns (pentru paulika1313):

Poti sa incerci pe picmonkey.com, sunt efectele cu focalizare pe un anumit spatiu, si asta poate face efectul ala. De fapt mai mult ca sigur ca pe site ala reusesti sa le editezi asa.