| sunny77 a întrebat:

Da funda! Am si eu nevoie de ajutorul vostru! De la inceputul anului am remarcat un baiat care ia acelasi autobuz cu mine, e la acelasi liceu(primul din judet) si stam in acelasi cartier. El e a 11-a, eu sunt a 9-a.De fiecare data il vedeam ca se uita la mine in autobuz.Din cate am aflat e mai timid si considerat ciudat pentru ca invata foarte mult.Ieri mi-am facut curaj si atunci cand am coborat din autobuz m-am dus la el si i-am zis ca vreau de mult sa vorbesc cu el,la sfarsit l-am intrebat daca vrea sa tinem legatura si a zis "da", dar a zis ca nu prea sta pe facebook si dupa a trebuit sa ne despartim ca o luam in directii opuse.Acum vine vacanta si nu am cum sa il mai vad.Ce ar trebui sa fac? Oare l-am speriat ieri?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

I-ai numarul de telefon si apoi vezi tu. Asta e timid rau! Fii tu mai indrazneata.

| sunny77 explică (pentru Salontanul):

Daca as stii cum sa ii iau numarul de telefon as face-o big grin Sper din tot sufletul sa iesim la aceeasi ora maine sa pot sa mai vorbesc cu el.Problema e ca si eu sunt la fel de timida, nu stiu ce a fost cu mine ieri de am fost asa curajoasa....La noi in liceu s-a organizat o activitate la care puteai cumpara o bomboana si pe biletel scriai pentru cine e si un mesaj.Astept ziua de maine cand o sa primeasca bomboana si sper sa isi dea seama ca e de la mine.

| Salontanul a răspuns (pentru sunny77):

Mergi la el si spune-i: numarul tau nu-l am in agenda. Mi l-ai spus si am uitat eu sa-l trec?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca un baiat te place cu adevarat vine la tine orice ar fi, in cazul asta nu prea, daca era interesat iti cerea nr de telefon