| mariaaaa18 a întrebat:

Bună! Dacă am cumpărat un bilet de tren cu carnetul de elev, însă îl uit acasă și urc în tren doar cu biletul, ce se întâmplă?

2 răspunsuri:
| aizen0567 a răspuns:

Amenda sau ești forțat sa plătești diferența de tarif, nefiind capabil sa dovedești ca ești elev, poate e și controlorul de treaba și te lasă cu un avertisment, dar nu ti recomand să lași carnetul acasă asigura te ca l ai cu tine și mai ales fa i o poza în caz de ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Primesti amenda cand vine controlorul, fiindca nu poti dovedi ca esti elev si ai gratuitati.