| Gigel1740 a întrebat:

Bună! Dacă am dat vina pe cineva pe nedrept ca a făcut o faptă rea și profesorul m-a prins, mi se poate scădea nota la purtare?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Iti va scadea sau nu nota la purtare! depinde cat de mult a contat acea fapta la care faci referire
este foarte probabil sa nu ti se scada.
pe viitor in invata sa fii asumat, oamenii cu caracter cand gresesc isi asuma si recunosc! ceilalti dau vina mereu pe altii pentru toate problemele lor, si nu se considera vinovati nici cand gresesc ei!

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ti se scade nota la purtare, asta fiind deja obligatoriu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de diriginte/diriginta.Totusi, nu mai fa din astea, chiar nu e just sa acuzi pe nedrept, pune-te in locul acelei persoane.Cum te-ai simti?