| Andra_3493 a întrebat:

BUna! daca esti in urma cu materia la scoala...Cum poti sa ajungi sa ai note f mari, incepand de la 8 in sus.As vrea sa imi spuneti ce as putea face.

7 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Recupereaza materia, cere un caiet de la colegi sau de la alte clase, invata, incearca s aintelegi sau fa pregatire.

| anaid a răspuns:

Inveti tot ce nu ai avut chef pana acum iar asta nu e chiar usor si dupa inveti lectie de lectie pentru a iti fi mai usorhappy
Dar crede`ma ca iti va fi extrem de greu sa te ridici acum in ochii profesorilorhappy

| ZumZz a răspuns:

Pai daca esti in urma cu materia respectiva ar trebui sa te duci la meditatie...happy succes

| ZeWsSs a răspuns:

Eu am lipsit cam doua luni de la scoala pentru ca am fost plecat in Italia de craciu(anul trecut) si singura solutie pe cre am gasit-o a fost sa fac meditatii la romana, mate, franceza astea au fost cele mai grele la celelalte am fost la o colega aproape in fiecare zi timp de vreo 2 saptamani si mia explicat ea in mare parte tot ce pierdusem

| Juliebelle a răspuns:

Invatand este cea mai buna metodawinking

| Andra_3493 explică:

Am nevoie de raspuns urgent, deci sunt cam in urma cu materia.La mate sunt varza, ce ar trebui sa fac? Sa ziceam ca nu la mate, blablabla. Dar la celelalte materii sa am doar note mari.Am note maricele ca nu de ajuns asa cum vreau eu...

| Andra_3493 explică:

Uff.nu ati inteles sau nu am explicat eu corect mai bine spun.Nu am lipsit de la scoala
NuMAI CA NUU AM invatat la timp, si acum vad ca nu stiu.Nu pot face pregatire vhiar la toate. Fac la mate si chimie.Nu am timp si la celelalteesad