| CreatzaBắ a întrebat:

Buna,
daca fumezi fff rar, adica vreo 1-2 tigari pe luna, sau cateodata 1 tigara la vreo2-3 luni, sunt ceva riscuri? daca da, cat de mari?
daca fumezi asa, o sa iasa totusi la analize? sau daca inhalezi tutunul din jur, o sa iasa ca de la altcineva este fumul la analize?
sunt metode sa nu iasa chestiile astea in analize?
am auzit ca daca bei mult lapte, iese tutunul din corp. e adevarat? fundita

Răspuns Câştigător
| Goe_6264 a răspuns:

Buna, cel mai bine e sa te lasi de ele in perioada cu analizele cam cu vreo 2-3 saptamani inainte, si da daca bei lapte regulat nu iese la analize,"gina" te contrazic, am un tovaras care a baut lapte timp deo saptamana si dupa si-a facut analizele si nu i-a iesit tutun in sangewinking

6 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Pai nu prea te afecteaza daca fumezi atat de rar(cam asa fac si eu).
Iar la analize nu cred ca iese daca fumezi una, ci daca fumezi pe termen mai lung, si constant.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

E bine daca fumezi asa ai imunitate la cancer dar nu fuma chiar asa 1 tigara la 6 luni

| gabryel a răspuns:

Daca fumezi asa rar mai bine te lasi de ele, eu daca as putea sa nu mai fumez 2 -3 saptamani, m-as lasa si nu as mai pune tigara in gura. Daca bei lapte nu se mai observa la radiografie ca fumezi, daca faci radiografie la plamani, eu am auzit chestia asta cu laptele si de frica sa nu afle mama ca fumez cand eram racit la plamani si am facut radiografie, am consumat aproape zilnic lapte si fumam de 1 an cam un pachet la 2 zile, aveam 14 ani atunci si am auzit de la tovarasii mai mari.

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Gandeste lipede si logic... daca fumatorii infocati ar fiio stiut de asta ar mai fi murit, adica daca ar fi mers ar mai fii murit?
oricum exista oarecum un mic risc in oricare mg de fum pe care il inhalezi, dar totusi daca e asa cum zici tu mai merge... da nu prea cred ca faci tu asta... ok mai bine renunti de tot sa fumezi asa ocazionaloh go on

faza cu laptele e o tampenie nu o crede...plamanii si respiratia nu au nici o legatura cu stomacul, acolo unde ajunge laptele

MULTA SANATATE:*

| ღjust meღ a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa te lasi de fumat numai ca sa nu iasa la analize, ar trebui sa faci chestia asta pentru viata ta. tigara este pur si simplu un drog. te apuci de fumat:dintr-o prostie, ca sa pari mai "smecher/a", din cauza unei/unor probleme si de cele mai multe ori, de curiozitate. te-ai intrebat vre-odata de ce fumezi? mai ales ca tu nu esti un fumator inrait (adica sa fumezi 1, 2, 3 sau mai multe pachete pe zi), asa ca ti-ar fi destul de usor. o prietena de-a mea si-a facut ambii parinti sa nu mai fumeze, si acum sunt o familie mult mai fericita. poate si tu o sa fi mult mai fericit/a daca incerci asta.plus ca mai e si pacat happy.
incearca, si vezi cum este fara tigari.nu ai nimic de pierdut, daca nu-ti mai pare asa de "interesanta" viata, poti sa te apuci din nouwinking.
succes!:*

| CreatzaBắ explică:

Nu am spus ca fumez de un an, fumez doar cand am cu cine si candtonguebig grin