| Iulisara2006 a întrebat:

Buna! Dacă sincer nici nu stiu cum sa încep, dar sper ca o să mă ajutați cu niște sfaturi la tema mea.
M-am cunoscut cu un băiat, mi-a plăcut mult, și stiu ca și eu i-am plăcut, dar cînd a aflat ca sunt mult mai mică ca el am vazut ca a început să ma ignore, am discutat puțin cu el pe tema asta și a zis ca nu îl deranjează anume ca sunt cu 9 ani mai mică ca el dar faptul că sunt minoră înca și da stiu de asta, însa continuă să-mi dea speranțe să zic așa nici nu ma lasa în pace de tot nici nu comunicam mai mult de atît, mereu zice ca să mai astept 3 ani și după o să vie la mine la fete zice el, normal ca nu cred,, vorbim puțin din cauza ca nu avem prea multe teme de discuție sau pur și simplu eu nu stiu cum aș putea face conversația interesantă asta e cam și scopul acestei întrebari pe care o pun. De obicei răspunde greu la mesaje dar și cînd o face o face atît de dragut... Ma face să uit de tot!
Nu a fost tipajul meu niciodată, și am crezut că o să treacă aceste sentimente în ceva timp, dar nu. Nu au trecut ci din contră îmi fac speranțe mai mari. El e mereu înconjurat de prieteni, și cînd zic mereu asta e chiar mereu mereu noapte nu-i acasa e dus prin alte localități, dar da nu pot săi zic nimic pentru ca nu sunt nimic pentru el acum, dar totuși îsi face timp pentru mine, și asta ma pune pe gînduri nu stiu ce sa fac mai departe,...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu ca fetita minora ce esti, de ce te arunci la barbati atat de mari?
Evident ca omul si-a dat seama ca-l mananca puscaria daca se leaga de tine si atunci si-a gasit el fete majore, de aceea raspunde rar si greu la mesajele tale, pana in ziua cand nu va mai raspunde deloc, fiindca nu are ce discuta cu tine, putand in orice moment sa o incurce daca parintii tai fac plangere la Politie.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu fa-ti prieteni doar de varsta ta si iesi la plimbare cu ei.

| laptecucereale22 a răspuns:

Uită de el pentru ca o sa iti creeze mai mult rau decat bine daca ai fi într-o relație, pe langa ca e probabil ilegal. ti se pare tie acum ca doar el e potrivit sau doar el te va face sa te simti asa frumos, exista cineva mult mai bun. revino cu picioarele pe pamant, chiar daca a fi îndrăgostit e frumos, mai ales e mai frumos si visezi mult mai mult atunci cand nu esti in relatia respectiva fata de atunci cand esti. isi face timp pentru tine poate pentru ca e plictisit si nu poate rezista in fata dorintei sexuale de barbat, mai ales daca ești tânără, poate mai e si pedofil. taie orice interactiune cu el.