| Bdi a întrebat:

daca te transferi de la profil Real la Uman trebuie sa dai ceva examene iar?

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da. Trebuie sa dai examenele la materiile specifice profilului, cum ar fi latina, engleza/ o alta limba straina, in cazul in care profilul este unul intensiv etc. Acest lucru e valabil pentru orice transfer de la un profil la altul.

| alexs99 a răspuns:

Da,trebuie sa dai examen la materiile specifice profilul uman,pe care nu se pune accent la real,gen romana, engleza, dar si alte limbi straini ce se studiaza la respectiva unitate de invatamant(franceza, latina, germana etc.).