| Cr1zzu a întrebat:

Buna dati-mi si mie niste status de dragoste... nu stiu cum sa zis ceva de genu ca imi place de o fata si vreau sa fie intr-un fel pentru ea este draguta timida rusinoasa...cat mai multehappycel mai bun sau cele mai bune FUNDA numi dati linkuri direct status

Răspuns Câştigător
| Yumme a răspuns:

Deci :
-Daca doua persoane sunt destinate sa fie impreuna, nici timpul, nici greutatile, nici certurile si nici distanta nu le va desparti.
-Nu conteaza cat de des va vedeti important ce inseamna pentru voi aceste intalniri.
-Daca te iubesc 100 de persoane, printre ei sunt si eu, daca te iubesc 10 persoane, printre ei sunt si eu, daca te iubeste o singura persoana, aceasta sunt eu, daca nu te iubeste nimeni, inseamna ca eu nu mai exist.
-Nu frumuseţea decide pe cine să iubim! Iubirea decide pe cine să considerăm frumos.
-Dragostea este ca un razboi - usor de inceput si greu de terminat.
-Nici o distanta nu poate distruge adevaratele sentimente.
-Iubirea nu inseamna sex, inseamna incredere, respect si intelegere
-Si exista mereu un : "Am nevoie de tine" in spatele cuvintelor "Sunt bine"
-Te iubesc prin gand, cuvant si fapta.
-Atinge-i inima, nu corpul. Fură-i atenția, nu virginitatea.Fă-o să zâmbească, nu să plângă!
-Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.
-Nu aş suporta să văd pe altcnineva lângă tine pentru că nimeni nu te va iubi aşa de profund cum o fac eu.
-Daca iubesti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima, nu ar mai fi existat a doua!
-Ea: Şi dacă o să te îndrăgosteşti de altă fată? El: Care fată mai are ochii tăi? zâmbetul tău? sufletul tău? Niciuna!
-Protejeaz-o ca pe o fiica. Iubeste-o ca pe o sotie. Respect-o ca pe mama ta!
-Dragostea este compusa dintr-un singur suflet care traieste in doua corpuri.
-Invata sa pretuiesti. Pe cel pe care'l iubesti. Chiar daca in dragoste mai razi, mai plangi, mai te amagesti!
-Când iubeşti trăieşti, în rest, doar exişti.
-Să fie cineva care să-mi spună : "Cât trăiesc eu, tu niciodată nu vei fi singură!
-Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele!
-Visele in care esti tu - sunt cele mai placute.
-El e cel care, fără motiv o să te certe.Şi tu esti cea care l-ai învăţat din când în când să ierte.
-Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit, fara sa se micsoreze.
-Multumesc sulfetului tau bun pentru ca m-a primit in viata ta. Tu m-ai invatat sa iubesc, sa simt, sa traiesc, sa zambesc.
-Este greu sa ii spui mintii tale sa nu mai iubeasca pe cineva atata timp cat inima inca o face…
-Numele tau e scurt. Dar ocupa tot spatiul din inima mea.
-Toti iubesc calitatile, mai rar sa gasesti pe cineva sa îti iubeasca si defectele!
-Dacă nu poţi scoate o persoană din inima ta, înseamnă că acolo îi e locul.
-Ai o harta? ca m-am ratacit in ochii tai.
-Dragostea ne face vulnerabili.
-Nu privi in alta parte cand ai linga tine tot.

Sper că te-am ajutat :*
Fundă? happy