| AdeLinuTza_5528 a întrebat:

dati-mi si mie statusuri noi referitoare la orice... dau funda pentru cele mai multe:*

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Http://statusuri-ema.blogspot.com/

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea, nu lasa lumea sa schimbe zambetul tau.

Chipul care altadata de frumusete stralucea
Era indurerat si parca
De soarele cald se frerea

:x :( :| :)

*Prietenia inseamna sa-i dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face!

Oldies but goldies :x as we go on we remeber all the times we had together and as our lives change come whatever we will still be FRIENDS 4EVER

Trec toate,asa se spune,insa nimic nu trece fara sa lase urme

Cand plang nu simti :X cu roze nu m'alinti :) :P

Am sa ies din casa :D
Sa ma plimb pe strazi :)
Si de nimic nu-mi pasa :x
Stiu ca u ma veghezi;;)

Doar langa tine pot zambi :X

Ori ne iubim,ori nu ne mai iubim deloc:-?

Let the sunrise straight into your eyes :x

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula,ci punct :x

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele!

I've lost the use of my heart, but I'm still alive

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale

Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. ca multe vin si trec chiar`

daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [ ]

Forever and always I`ll be there for you...

"• Timpu` e ucigashu` perfect.Ne om0ara cu fiecare` gura de aer trasa in piept. •"

Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n-are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

• Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget

A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future

A friendship that can end, never really began

A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself

inchide ochii si te va duce.foarte departe!? ai grija.e posibil sa nu te mai intorci

Imi pare rau de ce s-a intamplat ~ Imi pare rau de noi cateodata :x

Nu uita,ca tu ai ales sa te-ndepartezi,ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi, si in gand, raman doar cateva amintiri si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri.

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.

One mistake can cost you...

Incerc sa ascund calvarul numit depresie.Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

Ma afund in intunericul greu,
Aud o voce si simt o mana pe umarul meu.

Ce fericiti eram ca am gasit ce-am cautat atata vreme
Cu tine am uitat de necazuri, probleme
Dar normal dezamagirea si-a facut prezenta la un moment dat
Si-am aflat ca nu esti ceea ce-am sperat sa fii de fapt :|

Abia acum incep sa simt ploaia rece
Si-aud aceeasi voce care spune:
"Lasa totul trece!"

Nu mai pot sa vad in ochii tai ce simti
Si-mi vine sa plang, dar strang din dinti
Si-atunci cuvintele sunt lacrimile sufletului meu
Dar numai eu stiu daca mai e sau nu al meu

Si vreau sa te intreb:
"Cate suflete te-au urmat si s-au pierdut?"

Acum incetul cu incetul am realizat
Ca tot ce mi-a ramas de la tine sunt 2 poze...
Si amintiri in care eu tineam la tine...
Si tu...

Da` n-am nici un motiv sa spun ca n-am tinut la tine
De cand am spus ca "mai vorbim" au fost zeci de suspine

Si-inca te-as mai vrea
Daca ai intra prin efractie in viata mea
Dar as fi mai rece, caci acum stiu
Tot ce-i frumos repede trece

Si inca te'as mai vrea...
Chiar daca ai reveni la fel in viata mea,
Dar as fi mai rece, caci acum stiu
Tot ce'i frumos...repede trece

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros
decat lacrimile celor ce plang!

Nu intelegi cum ieri a fost dependenta azi nepasare.
Si stiu ca e greu sa vrei dar sa nu poti sa-i dai uitare.

Les choses changent rien n’est eternelle!

Il n’y a pas de debut sans fin, aprecie l’instant present.

Skillet - the last night
leave me alone - the veronicas
Scorpions - Send me an angel
i hate evreything about you - Three days Grace

Tine minte` Ca o lacrima adevarata e rece`La fel ca si ` timpul care numai trece!`Am doar simple regrete`iar ce`a fost intre noi`Doar false Sentimente!:

Stai te uiti la poze dar n`au niciun efect in schimb daca inchizi ochii Mereu iti aduci aminte de cel mai frumoos moment; x

Si` te`nteleg`. Sau` macar incerc sa ma prefac`. M`am saturat sa aud mereu` " Imi pare Rau N`am Sa Mai Fac " •"

? `? si daca lui? u`i pasa. mi? d? C? mi-ar pasa?`

Falsifica un zâmbet,prefa.te ca e bine, minte.i pe cei din jur, dar nu te minti pe tine

? Sa te certi cu prietenii din motive tâmpite.Sunt lucruri care dor...si totusi obisnuite!?

Sunt rare momentele de pus in rama! Si uite ca viata nu are maini, dar tot iti da cate o palma

http://www.youtube.com/watch?v=gdhF94R4o1o&feature=related

Am privit in urma des cu ochii goi. M'am pierdut in fum,praf si foi

•Stiu ca ii datorez atat de multe, Ca uneori imi schimba viata`n cateva secunde.

•Detalii, nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu crezi in cuvinte. :-j

Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie, iar fiecare spin e o realitate…

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

1.Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure.
2. Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om.
3. Puterea celui cu adevărat puternic astfel se manifestă: să ştii că poţi distruge pe cineva, să n-o faci şi acela să nu ştie.
4. Înţelepciunea nu este produsul şcolarizării, ci al încercării de o viaţă pentru a o căpăta.
5.Bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care se mulţumeşte cu cel mai puţin.
6.Nu este nevoie să ştii unde mergi. Nu este nevoie să ştii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie să ştii este faptul că mergi plin de veselie; dacă faci acest lucru, nu poţi greşi.
7.Curajul ireproşabil înseamnă să faci fără martori ce ar fi cineva capabil să facă dacă ar privi toată lumea.
8.Priviţi adânc în propria voastră fiinţă şi apoi veţi înţelege totul mai bine.
9. Aşteptarea ne dă iluzia că facem ceva aşteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puţin câte puţin.
10.Mă plictisesc rar şi niciodată singur.

| smile1 a răspuns:

Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Intr-o zi m-ai intrebat de ce sunt asa transpirat… dar n-am putut sa iti rapund ca ma topesc dupa tine…

Statusuri de messenger super faine

A happy family is a medicated one.

Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.

Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte de a lucra pentru un nou sef. !

In timp de pace, copiii isi ingroapa parintii. In razboi, parintii isi ingroapa copiii.

Pesimistul zice: "Nu se poate!" Optimistul spune:
"Ba se poate!" Cel harnic zice: "Am facut!"

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci
cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare,
dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.

Exista doua cai sigure spre dezastru:
sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.

O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi.

Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.

Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent.
Sau s-ar putea sa fi … seful.
eMAG online - eMAG Furnizorul solutiilor complete!

Eram trist ca n-am pantofi, dar am intalnit pe unul care n-avea picioare.

Experienta este cel mai prost invatator.
Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.

Copiii au mai multa nevoie de un model de urmat decat de critici. (pentru emo)

Un copil este un inger ale carui aripi
se micsoreaza pe masura ce ii cresc picioarele.

Un critic este un schiop care-i invata pe altii cum sa alerge.

Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …", pana ce apuci sa pui mana pe o piatra.

Faima existentei umane nu consta în a trai, ci în a sti pentru ce traiesti.

Exista 2 cuvinte care te ajuta sa deschizi multe usi: trage si impinge.

Cand o femeie nu vorbeste sa n-o deranjezi pentru nimic in lume.

Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…

Cine ride la urma, gindeste mai incet…

" Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…viseaza in continuare…speranta nu moare… "

status nou adaugat..." Viata e un joc de cacao in care nu poti folosii coade! "

status nou adaugat..." Domina ca sa nu fii domniat! "

»" Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea… "

»" E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini... "

»" Punctul G la femei se gaseste la sfarsitul cuvantului SHOPPING! "

»" Ochii care nu se vad se uita la fundul femeii tale… "

»" Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE ! "

»" Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar… "

»" Pentru mentalitatea de ****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!? "

»" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimvba un viitor care a fost deja… "

»"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "

»" NU mai suferiti de FITZE! "

»" Un cerc de prieteni nu se face cu compasul… "

» " Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… "

» " Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "

» " Prea multi prosti pentru o tara asa de mica… " [by DeMoN]

» " Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa ! "

» " Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi… "

» " Nu exista ceva mai rau decat cazare pe viata… "

» " Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "

» " Smeel`s like weekend… "

» " Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani… "

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "

» " Stam la rand? Sau totzi deodata? "

»" Pentru orice femeie dorita de majoritatea barbatilor exista cel unul deja plictisit de ea… "

» " Daca tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iti par cuie… "

» " Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. . "

» " Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…

» " Nu ai mai vazut mancare de cand se tragea cu arcu ! "

» " Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "

» " Pe cine nu il lasi sa moara nu te lasa sa traiesti… "

» " Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singur! "

» " Ce s-ar intampla daca o masina, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile? "

» " Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "

» " E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia… "

» " Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "

» " Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru :necazurile stiu sa inoate

Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointza! "

» " Parca voua nu v-a place cand v-a luam pe la spate, cand v-a tragem de par si v-a dam palme strigati o doamne ce naiba sunteti doamne… "

» " Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata ! "

» " Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! "

» " Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "

» " Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga… "

» " Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"

» " Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului

» " Bat covoare cu ochiul mintii ! "

» " Moderatelly Invisible… "

» " Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant…

" Un nimeni celebru ! "

» " Nu-mi stricati proasta dispozitie ! "

» " Romania este o tara in care pizza vine mai repede decat politia ! "

» " Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "

» " Din lipsa de experienta m-am oprit la atat ! "

» " Cand ii bate norocul la usa, lenesul se plange de… prea mult zgomot ! "

» " Am praf in ochi pentru artisti, praf in nas pentru rockeristi, praf de pusca pentru manelisti, te fac praf daca mai misti ! "

» " Eu sunt bogat, dar nu ma consider fiindca imi lipseste esentialul… "

»" Daca vezi pe cineva fara zambet……da-i unul de al tau… happy "

» " Primul semn de senilitate este sa crezi ca le sti pe toate… "

» " Creierul meu abia asteapta sa fie pus la munca!

Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …",
pana ce apuci sa pui mana pe o piatra… "

» " Daca ai datorii financiare, cineva este stapan pe o bucatica din tine ! "

» " O cearta este o intrecere in care fiecare vrea sa aiba primul… ultimul cuvant ! "

» " O vorba buna poate tine de cald trei luni de iarna… "

» " Am 2 femei in viata : STEAUA mea si MUZICA…. traieste viata ta si nu a altuia ! "

» " Cel cu limba prea ascutita risca mereu sa-si taie singur beregata… "

» " Adevarata valoare a unui om este: cat l-ai pretui daca ar pierde tot ceea ce are… straight face "

» " Daca nu ne pasa de viitor, nici viitorului nu-i va pasa de noi… "

» " Nu-ti lasa vorbirea sa mearga mai departe decat gandirea! "

» " In orice mare iubire este si un pic de orbire,
dar in nici una mai multa ca in iubirea de bani… "

» " Psihologul este un tip care-ti i-a o gramada de bani ca sa-ti puna toate intrebarile pe care sotia ti le pune gratis! "

» " Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come… "

» " Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu… "

» " Nu conteaza lungimea baghetei…. ci magia din ea! "

» " Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent
linistit ingrijorandu-te despre viitor… "

» " Desi traim si luptam impreuna, fiecare moare singur… "

> " Daca aduni toata viata bani de frica saraciei, ai ajuns deja sclavul ei! "

» " Unii oameni se tem asa de mult de moarte ca nici nu mai apuca sa traiasca! "

» " Spune-mi la ce fel de glume razi, ca sa-ti spun cine esti! "

» " Adevaratul castig in viata este viata, nu banii… "

» " Suntem inclinati sa credem nu ceea ce este adevarat,
ci ceea ce ne place… "

» " Un om fara convingerei este un vagabond care merge spre nicaieri… "

» " Senzatia e unica, doza de risc e mica.Viciul meu implica doar

" Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent.
Sau s-ar putea sa fi … seful "

» " Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale… "

» " O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi ! "

» " Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci
cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti ! "

» " Este adevarat ca "banii vorbesc": cel mai adesea ei ne spun: "La revedere ! "

» " Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur ! "

» " Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate ! "

» " Oamenii mari nu s-au considerat niciodata mari, oamenii mici nu s-au considerat niciodata mici! "

» " Cand te lupti cu propria-ti constiinta si esti invins, ai castigat! "

» " Cel care crede ca le stie pe toate este foarte enervant mai ales pentru noi, cei care, oricum, le stim pe toate ! "

» " Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… "

» " Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara ! "

» " Nimeni nu este atat de intelept sau atat de prost pe cat se crede… "

» " Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare ! "

» " N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine… "

» " Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face ! "

» " Sclavul nu are decat un stapan, ambitiosul are atatia stapani cati ii pot fi de folos carierei sale ! "

» " Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici ! "

» " Doua clatite se plimbau prin desertul Sahara, deodata una se impiedica si ii sare gemu`… "

» " Horoscopul de astazi: Lucru= stelele iti zimbesc, Bani= stelele iti zimbesc, Iubire= stelele inca rad… "

» " Never take life seriously. Nobody get`s out alive anyway… "

» " Exista doua feluri de oameni: cei care ma plac, si cei care sa se mai duca in pola mea ! "

» " Nu-ti lasa gura sa scrie cecuri pe care fundul tau nu le poate plati ! "

» " Valabil ! "

» " Sunteti in plus ! "

sper ca ti am fost de folos. funda?big grin

| opierdevara a răspuns:

Am observat ca pe TPU daca iti cere candva statusuri, de obicei sa da copypaste dupa net, eu nu
Ti le dau de la mine din pc...si uite un site pentru mai multe status interesante:http://sweety-things.weebly.com/

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva... UIta'te la tine:))

Ma vrei inapoi? Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu estidoar personajul,Eu fac tot filmul

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Vezi fratioare lumea e`nselatoare, Zice: "Cine-a crescut din piatra nu`i construit sa zboare" :).

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

[¦]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[¦]

mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut! :x

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` :x •

Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist``` De astazi tin regim de vise`, sa te uit mi-am promis``!"\

• O faTa speciaLa`.; x.Nu intaLnesjti la Orice pas`. Cand Nu mai ai speranTse`.Ea te scOate din imPas`

Acel copil ciudat, cu acel ceva SpeCial! >x

Esti tot ce-am iubit.Si ce voi iubi.:X

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente:x

| rogvaiv10 a răspuns:

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "
»" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

»" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU ! "

»" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

»" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

»" Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

» " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

» " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

» " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

» " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "

» " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

» " Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

» " Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "

»" Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… "

» " Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

»" Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

» "Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… "

» " Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… "

» " Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele… "

» " Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi… "

» " Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart… "

» " Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. "

» " Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE… "

» " Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea! "

» " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "

» " Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ? "

» " Daca as putea rade , nu as mai plange… "

» " Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine… Poate asa-i mai bine… Daca nu-ti convine… nimeni nu te tine… Poti sa faci ce vrei de maine… "

» " Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang… "

» " Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rand cand la trecut te vei gandi pastreaza-ma o clipa-n gand… "

» " Ma dor ochii ptr ca nu te pot vedea, bratele-mi sunt goale pentru. ca nu te pot inbratisa, buzele-mi sunt reci ca nu te pot saruta, inima mi se frange ca nu esti a mea! "

» " Imi place sa ma plimb prin ploaie… pentru ca nimeni nu vede ca eu plang… "

» " Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine… "

» " Sa ai cu cine, sa ai unde…… dar sa n-ai cu ce ! "

» " Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei care au crezut in tine… "

» " Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange… "

» " Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu? "

» " Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe uscat
Dar mai grea a unei fete
Cand iubeste un baiat ! "

» " Marile incendii se nasc din scantei mici… "

» " Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele… "

» " Vezi tu….nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor… "

» " Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur… "

» " Nu stiu ce a fost intre noi…o dragoste, o minciuna, o obisnuinta….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca…nu mai pot sa traiesc asa… "

» " Zambesc la stele, si ele………. "

» " Tot ce e in sufletul meu este aici si asta nu cred ca se v-a schima curand cum nici eu nu sunt genu care sa ma schimb… "

» " Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea… "

» " Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba… "

» " Il iubesc si prostutzul nu-si da seama… "

» " Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

» " Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul… "

» " A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

» " Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

» " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

» " As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… "

» " Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

» " Daca viata iti intoarce fundul…….profita de ocazie si…. f*te-o ! "

» " Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

» " Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… "

» " Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi… "

» " De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

» " Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

» " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

» " As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

» " Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

» " Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

» " Aspir…….la o viata mai buna… "

» " Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… "

» " Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine… m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate… "

» " E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata… "

» " As vrea sa pot da timpul inapoi… sa intorc clepsidra… si sa te pot privi din nou in ochi… sa pot sa-ti spun cat te iubesc! "

» " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

» " A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna sigh "

» " In zilele in care plang, nu ma gandesc decat la ce va fi… lacrimile nu mai au nicio valoare, cand soarele apune… desi eu plang intr-una noaptea… "

» " Fiecare cuvant e o speranta in plus… fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez! "

» " Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… "

» " Indiferenta ta, raneste sufletul altora… "

| daiana_2294 a răspuns:

Vreau sarutarea ta...doar ea ma poate alina...

| daiana_2294 a răspuns:

Gloria e cea mai tare...dar e mai bine cand faci pe cineva fericit; iubeste si vei fi iubit infloreste si vei fi infloritwinkinglaughing roz culoarea preferata e toate fetele adorata

| daiana_2294 a răspuns:

Funda?