| CruellaDeVill a întrebat:

Dau funda.Marti am religia și am ramas cu media neincheiata pentru ca mereu plecam de la ora de religie crezand ca pot fi scutita de la ora asta de catre parinti daca vorbesc cu directorul scolii straight face.Dar dirigina mi-a spus ca ora de religie e obligatorie in scoala noastra.E adevarat? Acum marti chiar trebuie sa merg si ma apuca groaza doar cand ma gandesc! Profesorul a prins ura pe mine, este foarte rau si dur straight face. Am plecat o singura data de la ora lui si mi-a spus ca o sa ma exmatriculeze si a vorbit 15 minute doar despre asta! Acum nu stiu ce sa ii spun crying am lipsit cam.din noiembrie de la orele lui big grin. Ce sa ii spun?

3 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Hai, ma acum daca dupa o materie ca religia te plangi, off. Eu nu invat nimic si am avut 10 la religie, nimeni nu isi invata, daca vrei sa fi sigura citeste acolo 5 minute din fiecare lectie (daca nu ai cere caietu unei colege) si gata, nu trebuie sa te strofoci atat.

| Roxanna112345 a răspuns:

DA, este adevarat! Doar ca mai exista o cale. daca esti de exemplu de religie Reformata poti sa-ti aduci note din alta parte si nu esti obligata sa faci ora de religie.Dar altfel cred ca e materie obligatorie. In orice caz, cred ca ar fi bine sa inveti pe Marti happy Nu vad sa fie atat de greu pentru ca sunt lucruri usoare..eu am ajung olimpica la religie si n-a trebuit sa invat mai mult de 10 minute pe zi happy Si ai putea sa-i spui ca te cam terorizeaza cu aceasta atutudine si ca pentru acele ore ai fost pedepsita oarecum prin absente si ca consideri ca e destul si ca nu mai ai nevoie de "predica" pentru ca ai platit pentru faptul ca ai fugit. Succes!:*

| Yoniix a răspuns:

Ii Spui ca tu ai crezut ca ora de religie nu e asa de importanta ca si matematica sau romana sau alte materiisi ca nu se va mai repeta... mintindul ca te-ai apucat de carte laughing