| CruellaDeVill a întrebat:

Dau funda...Sunt in clasa a 8a, iar anul acesta voi da examenul pentru admitere.In curand se vor da si simularile si nu stiu cum sa imi organizez timpul sad. Orice as face nu am timp pentru nimic, iar atunci cand nu am timp ma stresez si nu reusesc sa invat.
Imi e foarte greu deoarece din clasa a 5a pana acum nu am mai invatat nimic, mai ales la matematica si trebuie sa recuperez.
Ce anume trebuie sa recuperez la mate si romana? Si cum fac sa am mai mult timp?

2 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

La romana uitate peste comentariile alea, sa stii despre ce e vorba. Oricum, vei avea text la prima vedere. Poate iei un 8, e penibil de usor.
La matematica incearca sa faci niste exercitii, axeaza-te mai mult pe materia din clasa a VIII-a.

| Roxanna112345 a răspuns:

Pai la matematica ar fi bine sa te axezi pe patrate perfecte, sa inveti ca lumea cubul, piramida si sfera, colinearitate, radicali, formule de calcul prescurtat, ordinea efectuarii operatiilor..etc.Ar fi bine sa mai reduci din timpul de iesit pe afara sau din anumite ocupatii mai neimportante. La romana sa te axezi pe figuri de stil, rima ritm, compuneri, gen epic si gen liric!
Daca totusi nu intelegi ceva la mate/ romana..iti dau eu meditatii gratis laughing Uite id meu : ema.roxy. Succes si sa auzim de note cat mai mari!happy (funda? )