| girllll a întrebat:

dau fundita va promit! vreau sa inscriu reprezentanti Avon. E o idee buna sa abordez oamenii pe strada? De fapt fetele tinere care ar putea fi interesate. Ce sa le intreb prima data? cum sa ma bag in vorba cu ele? va rog am nevoie de sfaturi ca dau si fundita celui mai bun raspunslove struckrepet:vreau sa inscriu reprezentanti nu sa caut persoane care sa-mi faca comanda

5 răspunsuri:
| Cineva_1522 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te imbraci frumos si sa ai niste acte caci totusi esti cineva... in al doilea rand trebuie sa vorbesti frumos!
eu as zice sa incepi asa: -buna ziua, aveti un minut? ok sunt... de la... si as dori sa va inreb daca ati dori sa fiti reprezentant avon! eu zic ca asa ii cel mai bine! de fundita n-am uitat

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

E o idee bună și vreau să te ajut ca să poți găsi persoana potrivită. Și eu am făcut ceva asemănător când am căutat stăpân pentru o pisică. Uite câțiva pași simpli:
1. Ochești persoana pe care vrei s-o întrebi;
2. Intri fără frică în vorbă cu ea și o întrebi: Bună ziua/servus, ai dori să devii reprezentant Avon?
3. Dacă persoana respectivă zice „Da", îi dai numărul tău de telefon ca să îi spui câteva detalii sau vorbiți pe mess. Îi spui și adresa unde se găsește agenția Avon.
Pentru a găsi mai ușor reprezentanți, vă sugerez să faceți câteva afișe și să le lipiți pe străzi sau să dați anunțuri pe net „Caut reprezentant Avon" Succes!

| NarcyNarcisa a răspuns:

Pai daca mergi pe strada ai pute incepe astfel:"Buna ziua.Nu va suparati dar doresc sa va rapesc cateva minute din timpul liber si sa va prezint noua colectie Avon.Sunteti interesata?"Niciodata sa nu obligi clientul sa s uite la colectie.Trebuie sa fie dupa bunul sau plac.winking

| kindness a răspuns:

Eu zic sa faci asa big grin:Buna sunt Daniela, reprezentatnt sau ce esti tu Avon, v-ati dori sa fiti reprezentant Avon? si daca zice da incepi cu delaliile imparti reviste si numarul taw de tel ca sa te poata conctacta sau id ceva.si la sf. Va multumesc o zii buna! si gatawinking laughing nu e greu dar trebuie sa ai o tinuta buna si sa vorbesti frumos si sa nu te incurci ok? ok succesc si bafta! sper ca ti-am fost de ajutor big grinhappy

| stefy_9326 a răspuns:

As dori sa ma inscriu si eu reprezentant avon iti las nr meu 0764762821 si astept sa ma suni.