| AnaisC a întrebat:

dau fundita
va rog spuneti-mi si mie niste boli care se fac la nivelul sistemului digestiv, si spuneti-mi in cateva cuvinte in ce consta acea boala.
Ms mult.

Răspuns Câştigător
| dyana_8491 a răspuns:

La nivelul sistemului digestiv poate aprarea gastrita aceasta boala se manifesta prin lipsa poftei de mancare si consta in distrugerea mucoasei stomacului.
O alta boala este esofagita apare de la un virus care intra in organism si afecteaza esofgul, se manifesta prin usturimi pe gat, in unele cazuri bolnavul scuipa sange

1 răspuns:
| adriana97_5200 a răspuns:

Dar pentru ce tie vrei sa te prefaci in fata parintilor?