| NiiiaaRawwr a întrebat:

Dau FUNDITA! Vinerea viitoare se va organiza Balul Bobocilor. M-am gandit sa ma imbrac cu o rochita gri, scurta, cu un bolero pe deasupra [vremea fiind foarte calda unde locuiesc eu] si in picioare niste ghetute, negre, cu putin toc. Ar trebui sa imi iau dres sau egari? Avand in vedere faptul ca rochita este dintr-un material care seamana cu acela tricotat. De asemenea as vrea sa imi dati cateva idei despre coafura, am parul cret, pana la umeri.

1 răspuns:
| LoveForShania a răspuns:

Buna! In primul rand vreau sa iti spun cu ce m-am imbracat si cum m-am coafat eu anul trecut la Balul Bobocilor, pentru ca poate astfel iti voi mai da cateva idei:
-Deoarece am participat la concurs, mi-am luat o rochita alba, mai sus de genunchi. Era fara bretele, si de la fund in jos era mai stufoasa, creata. si avea o funda neagra superba care stralucea!
- mi-am luat o pereche de sandale cu toc, albe foarte stralucitoare, cu toc de vreo 10 cm.
- mi-am ondulat parul in niste bucle lungi si rebele, iar bretonul l-am indreptat cu placa.

Ei bine,. da, ar trebui sa porti dres sau egari (dres in special cu cateva modele), deoarece materialul rochitei necesita asa ceva.
Coafura... poti sa ti-l indrepti daca reusesti, pentru ca sunt unele fete cu parul cret care stau ore intregi sa reuseasca sa il indrepte perfect.