| yyyyy a întrebat:

dc nu apare la messenger idle daca eu nu mai sunt la el si nu mai umblu pe el? am mess 10 sau 11. plizz ajutor

Răspuns Câştigător
| oana_3673 a răspuns:

Vezi ca poate ai setat sa nu iti apara idle intra la Yahoo! messenger prefrances sau apasa CTRL+SHIFT+P dupa alege privacy dupa scrie undeva idle status bifeaza acolo daca nu ai bifat si dupa OK daca nici de data asta nu merge sau ai facuta setarea e din cauza internetului sau ai virusi

3 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Uita-te la Messenger (acolo sus), apoi la Privacy

si vezi pe cate minute este pus pana sa apara idle happy

si modifici acolosha

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Depinde la cat e setat sa iti apara idle.ca sa setezi dai la messenger(de acolo de unde inchizi mess-ul), apoi la privacy options, si iti apare privacy si in dreapta idle status si de acooo setezi la cate min vrei sa iti apara idle. sper ca te-am ajutat. funda?

| iulia_9095 a răspuns:

Pai,deasupra avatarului tau este o bara tu dai click pe "messenger"apoi te duci la "privacy options" ti se va deschide o fereastra, in a doua casuta scrie" idle status "si selectezi tu de la sagetelele alea dupa cate minte de cand nu esti la pc vrei sa-ti apara idle.succes!