| Tom21 a întrebat:

Buna de abia am inceput clasa a IX-a si nu stiu am o intrebare mai ciudata cum pot sa fac sa numai fiu timid adica de mult timp am un sentiment de frica de a vorbi pentru a nu ma face de ras sau nu stiu cum as putea sa scap da el ca sa-mi pot face mai multi prieteni sa prind curaj incerc sa am tupeu dar nu reusesc nu stiu ce sa fac sa scap de aceasta frica de a vorbi...

2 răspunsuri:
| pazzo a răspuns:

laughing te ingrijorezi prea mult...
lasa grijiile deoparte si fi tu si gata!
indiferent daca te faci sau nu de raswinking

| Zippo01 a răspuns:

Frate am trei cuvinte pentru tine: tupeu si incredere! Pur si simplu vorbesti! de ce sa-ti fie frica? se mai intampla sa vorbesti prostii uneori si ceilalti rada de tine! nu te supara! rade si tu! si fa misto de asta! fa sa para o gluma si totul va fi ok!