| SubsemnatuTalentatu a întrebat:

Buna!
De acum o saptamana m-am despartit de prietena mea eu am fost cel care a rupt aceasta relatie pentru ca o simteam ca nu mai e la fel si tot timpul http://www.TPU.ro/blog/?p=1794vorbea cu un tip care zicea ca ii e ca frate si cu mine de abia schimba 4 5 vorbe pe mess mai mult din cauza aluia am rupt-o pentru ca stiti cum sunt http://www.TPU.ro/blog/?p=1794baieti in general de mine a cam uitat si cu ala toataziua vorbeste... acum ca ne-am despartit ea sufera o stiu pentru ca eu ma inteleg fff bine cu cea mai buna prietena a ei care ii e ca si o sora si ii spune tot sufera mult si s-a bagat cu unu pe care nu-l place doar ca sa ma uite dar tot sufera ea se poarta de parca nu are nimic si vrea sa para o fata "smechera" Ce credeti sa ii mai dau o sansa? eu nu as vrea sa fac primul pas pentru ca ea e acceia ce a gresit nici nu stiu ce intrebare sa pun dati-va si voi cu parerea :*

3 răspunsuri:
| Ion a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu cu o fata. ai grija cu cine flirteaza si cu cine vorbeste pur si simplu. o fata poate sa vorbeasca cu cineva considerandul un prieten f bun, nu neaparat prietenul.cea mai buna solutie pentru voi doi ar fi sa vorbiti, sa ii spui ce nu iti place in felul cum ea se comporta si sa remediati problema. iti urez noroc in gasirea unei solutii

| *Baby* a răspuns:

Stii,intotdeauna este bine sa faci primul pas si sa lasi orgoliul la o parte,ar trebui sa i mai dai o sansa si sa ii explici de ce ai rupt relatia cu ea,sa ii spui ca te-ai simtit dat la o parte, sper ca te ajuta, si ca o sa va impacati! Hugs big hug and Good Luck!