| Criiss16 a întrebat:

De cateva zile, am intrat intr-o depresie. A fost un accident in oras, un camion a calcat o fata de 18 ani, ea era cu bicicleta. De acolo a inceput depresia. E un: de ce maine? Pana la urma, toti murim, mai devreme sau mai tarziu. Am inceput scoala, si e rutina, rutina, rutina! Nu mai am chef sa ies afara, nu mai am chef sa fac nimic! Nimic nu ma motiveaza. sad Un sfat? Ce pot face sa ma motivez putin? Anul trecut, tot la inceputul anului scolar am intrat intr-o depresie si a durat aproape 3 luni. De obicei disimulez foarte bine cand sunt rau, nu-mi place ca lumea sa stie, dar pana la urma si-au dat seama si parintii mei! sad Vreau sa termin cu depresia cat mai repede posibil. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Angelikutzu a răspuns:

1.Tu esti sensibil/sensibila
2.Iti este frica de accidente, de nenorociri, dar nu trebuie sa te gandesti la rau!
3.Trebuie sa fii optimit/optimista
4. Daca acea fata era o prietena, inseamna ca va tine ceva depresia, dar nu tebuie sa-ti strici tu viata din cauza acelui montru care a calcat-o cu tirul!
Astea sunt sfaturi care te ajuta...