| ilcmty a întrebat:

Buna!

De cateva zile mi s-a stricat laptopu-ul meu bun si il folosesc pe celalat, mai mic si cu mai putine posibilitati.Am aici mess 9 si cand vreau sa ma vad cu cineva la webcam, el ma vede si eu nu il pot vedea.Cum pot face sa reglez camera asa fel incat sa pot vedea si eu respectiva persoana?

Răspuns Câştigător
| MariusZap a răspuns:

Nu trebuie sa reglezi nimic. Uite ce trebuie sa faci:

Descarci Yahoo! Messenger 11-cel mai nou.Il instalezi si atat.

De ce nu il poti vedea? Cauze:
1.Nu aveti aceeasi versiune de Yahoo! Messenger.
2. Webcamul respectivului este defect/inexistent
3.Probleme la internet
4.Memorie RAM plina

Ar trebui sa-l(o) intrebi ce versiune de mess are.Trebuie sa aveti cea mai noua versiune ca sa v-a mearga ca lumea. Daca vrei calitate audio/video mai buna recomand Skype.E mai bun la calitatea microfonului si a webcamului.